Sv: "Tårnfrid" fratatt omsorgen for sitt barn
Opprinnelig lagt inn av bina, her.
Jeg tror ikke du skjønner at det er du selv som skaper den sosiale klassen - og dermed de sosiale klasseskillene.
For noe tull.
Opprinnelig lagt inn av bina, her.
I mine øyne er det akkurat like meningsløst som å hevde at man er antirasist, men likevel si at "negre er jo litt dumme, da". Ved å si det, og mene det så er man med på å opprettholde både undertrykking og klasseskiller.
Jeg skjønner ikke hvordan du kan mene at dette er det samme som det Mim sier. Å si at det finnes sosiale klasser tilsvarer da heller å påpeke at det finnes rasisme, og at "rase" derfor er korrelert med sosioøkonomisk status. Og så går man derfra til å bestemme hva man skal gjøre med denne situasjonen.
Det er mye vanskeligere å gjøre noe med problemer hvis man ikke vil gå med på at de finnes. Dersom det er en sammenheng mellom f.eks. hvor høy utdanning man har og hvor god helse man har, så er det veldig dumt å ikke ville gå med på den beskrivelsen, for da er det vanskelig å gjøre noe med å bedre helsen til grupper med lavere utdannelse. Dersom det er en sammenheng mellom omsorgssvikt og sosioøkonomisk status, så er det viktig å ta tak i det for å bedre på situasjonen og sette inn ressursene der de trengs. Det er helt meningsløst å påstå at dersom man sier noe slikt, så skaper man sosiale klasser og klasseskiller.
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
|