Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Kan man lære seg å bli glad i å lage mat?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-07-15, 11:41   #6
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.590
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kan man lære seg å bli glad i å lage mat?

Går det an å ikke være glad i å lage mat?

Jeg greier ikke å sette meg inn i problemstillingen, man har noen små tips

*La middagen være noe dere ser frem til og gleder dere til, det er god mat, hyggelig selskap, la det være den tiden på dagen dere lukker resten av verden ute og fokuserer kun på de som er rundt bordet. Ikke minst er det takknemlighet fra de som ikke laget mat til den som gjorde det.

*Matkasser gir lett tilgang til god, variert og sunn mat.

*Sett av tid innimellom til å lage stort, f. eks suppebaser, tomatsausbaser, fiskegrateng, lasagne osv som dere hiver i fryseren til de travleste dagene.

*Lag store porsjoner med minipaier, grove horn pizzasnurrer o.l til matpakka

*La gjenget sette opp en øsnkeliste på hva de virkelig har lyst på til middag, og kos dere sammen med å finne gode oppskrifter

*Ukemeny og ukeshandling

Lykke til

__________________
I'm happy, hope you're happy too
Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no