Sv: Er det blitt "in" å være fattig?
Opprinnelig lagt inn av Tussa, her.
Må berre presisere at innlegga mine ikkje er meint som at "Då må alle andre klare det". Poenget mitt er at en har flaks ved å bli født og vokse opp i Norge med uante muligheter for dei aller fleste, men at det ofte er hard jobbing som ligge bak et livsløp. Derfor får eg umiddelbart piggane ut når nokon seier til meg kor heldig eg er som har den jobben eg har, den eksmannen eg har og det huset eg har. Eg har jobba hardt både mentalt, yrkesmessig og relasjonelt for å oppnå "suksess".
Ja, jeg forstår godt hva du mener. Og jeg nøler ikke med å fortelle barna mine at det ligger hardt arbeid bak det meste vi har, selv om det å være født i Norge er å ha en sølvskje og to i munnen i alle tilfeller.
Jeg snakket en gang med en mann i 40-50 årene. Han klaget sin arme nød fordi han ikke hadde fått en utdannelse. Noe han mente veldig mange andre var skyld i. Det kan så være, men jeg måtte påpeke for ham at ingen av oss får en utdannelse. Man tar utdannelse.
__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
|