Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Politikere i Høyre, Frp og Arbeiderpartiet ønsker skoleuniformer i drammensskolen

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-02-14, 15:35   #10
Adrienne
Hertuginne
 
Adrienne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Østlandet
Innlegg: 18.727
Blogginnlegg: 40
Adrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Politikere i Høyre, Frp og Arbeiderpartiet ønsker skoleuniformer i drammensskolen

Jeg synes det er en relativt big deal fordi det vil kunne medføre ekstra kostnader til klær for familier som har det trangt økonomisk fra før av. Man mister mulighet til å arve klær, kjøpe brukt eller gjøre kupp på salg med en gang skolen eller kommunen bestemmer seg for type skoleuniform, selv om det holdes til å kunne gjelde hvilke farger som gjelder, og de det går ut over er de som allerede har lite i utgangspunktet. Og for å oppnå hva? Mindre mobbing? Så lenge det er mulighet for variasjon i klesmerke, yttertøy, skolesekk og annet tilbehør så vil det oppstå forskjeller likevel, samt det at man ikke unngår mobbing ved å innføre skoleuniform, man bare flytter fra ett mobbetema til et annet.

Og vil vi virkelig, som Lille*My påpeker så glimrende oppi her, at unger skal lære seg at alt må være likt for at det ikke skal mobbes? Er det virkelig det budskapet og den lærdommen vi vil at barna våre skal få?

__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
Adrienne er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no