Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Kvinner og deltid og LO

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-06-13, 00:13   #11
gajamor
Travelt opptatt
 
gajamor sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 6.915
Blogginnlegg: 3
gajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Kvinner og deltid og LO

Opprinnelig lagt inn av mkj, her.

Hvis man som du mener at man 'gjerne kunne betale litt toppskatt (går da ut fra at du tjener under toppskattgrensa i dag?) - da ville man heller bare få flere på deltid, det er i alle fall min teori. Hvis man bare får beholde de siste 50% av alt man tjener den siste ukedagen, så er det jo veldig rimelig å ta denne fri.

Skulle veldig gjerne sett noe forskning på dette med skattetrykk og arbeidsvilje. Det er et veldig vanlig argument, og det kan godt hende at det har noe for seg. Men det lille jeg har sett av forskning der man sammenligner f.eks. USA og Norge støtter ikke opp under myten/teorien.

Disse handler mer om motivasjon til å betale skatt, enn vilje til å jobbe mer, men det hele henger jo sammen:
-http://www.newsinenglish.no/2010/09/05/welfare-system-worth-higher-taxes/
-http://www.inc.com/magazine/20110201/in-norway-start-ups-say-ja-to-socialism.html

Og poenget mitt var vel at om alle jobber 80%, men betaler like mye i skatt som i dag (i kroneverdi) så burde ikke det være et problem?

__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
gajamor er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no