Sv: Skolevesker til 11000
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Jeg har vært enig med deg så langt i diskusjonen, Oslo, men her stopper det, for nå ser jeg at det er motepresset alene du er opptatt av, og ikke hele bildet. At du snakker varmt for H&M-plagg fordi det sparer rike nordmenn noen lapper, fremfor å betale mer og få i hendene et produkt som er etisk produsert og ikke inneholder noen skadelige materialer.
Jeg har da hele tiden argumentert med motepress/kjøpepress som hovedargument - det er ikke noe nytt i dette innlegget. Vi kjøper jo ikke noe særlig klær verken på HM eller andre steder fordi vi arver stort sett alt som brukes, men å betale for klær som er etisk produsert kunne jeg nok faktisk funnet på å gjøre all den tid jeg gjerne bruker penger på SOS-barnebyer og andre ting som jeg vet er med på å gjøre livet bedre for mennesker.
Men jeg tror ikke forskjellen på prisen på Stormberg og Canada Goose er den etiske produksjonen, og kjøpepresset vi skaper og ikke minst forbruksmønsteret og hva vi venner barna våre til at de "må" ha, er definitivt hovedargumentet for hvorfor jeg ikke vil kjøpe fryktelig dyre ting til barna mine.
__________________
Oslo78 - verdens heldigste mamma til Storebror 04, Storesøster 06 og Lillebror 10
|