Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Interessant kommentar til sorteringsamfunnet

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-02-13, 12:52   #3
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.915
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Interessant kommentar til sorteringsamfunnet

Opprinnelig lagt inn av Primrose, her.

Denne kommentaren ble jo veldig preget av DS. Det finnes andre, fatale ting man kan oppdage og som man heller vil oppdage i uke 12 enn i uke 18 på ordinær UL. Jeg klarer ikke å diskutere dette uten å bli veldig preget av personlige følelser, men jeg synes at debatten om tidlig UL for ofte preges av DS alene.


Det stemmer jo at det finnes langt verre ting som kan oppdages på UL, men jeg leste for ikke så lenge siden (husker dessverre ikke hvor) en statistikk som sa at prosentandelen som tar abort når de oppdager avvik på UL er betydelig høyere ved Downs syndrom enn ved en hel rekke langt verre sykdommer. For mange er det tydeligvis nettopp DS som er den store frykten og da er det kanskje ikke så rart at debatten omkring dette blir preget av det.

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no