|
|||||||
| Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
stressmonster
Medlem siden: Dec 2009
Hvor: Hammerfest
Innlegg: 3.076
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Forventninger til politiske ledere
Jeg har da fulgt med i avisene som alle andre tenker jeg. Jeg hadde bare ikke lyst å diskutere det akkurat her fordi det ikke hadde så mye med denne diskusjonen å gjøre. Jeg bare påpekte at det etter min oppfatning ville vært mer naturlig å diskutere hva Politiet kunne gjort annerledes før og under terroren framfor maktesløse mennesker i dyp krise.
__________________
(2005) (2010) (2012) |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Sperret
|
Sv: Forventninger til politiske ledere
Ikke for å kverulere, men du påpekte ikke "bare" at man heller burde diskutere hva politiet kunne gjort annerledes. Du skrev at politiet "ikke taklet denne situasjonen særlig bra" og at man burde "rette pekefingeren dit". |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Ringskrømt
|
Sv: Forventninger til politiske ledere
Men det er jo en annen diskusjon. Jeg skjønner at det er vanskelig å holde denne diskusjonen på et generelt nivå når man bruker eksempler som det jeg har gjort, men jeg synes likevel at det ble riktig å gjøre det. Jeg kritiserer ikke EP som person, hva han eller noen andre på øya gjorde for å redde seg selv, men han var voksen, han var leder og han viste oss sine lederegenskaper i en sånn situasjon. Og igjen, dette handler ikke om å spille helt eller alt det vi vet i ettertid, omfanget av grusomhetene. Men hva man gjør/er villig til å gjøre der og da. De som nektet å forlate øya, som ble igjen og hjalp andre handlet også instinktivt, og jeg sier ikke at de er bedre mennesker enn andre, men at de er annerledes skrudd sammen. De innehar andre kvaliteter. De tenker og handler på en annen måte. Får oversikt, tar ledelse, hjelper andre, roer ned redde og forskremte tenåringer osv. Og da er det greit å diskutere, på generelt grunnlag, hvilke kvaliteter ønsker vi i våre ledere. Jeg hadde ikke kunne gitt min stemme til Stoltenberg hvis jeg ikke hadde tro på personen så vel som politikken han representerer.
__________________
2003 2007 2009 2011 |
|
|
|
|
|
#4 |
|
stressmonster
Medlem siden: Dec 2009
Hvor: Hammerfest
Innlegg: 3.076
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Forventninger til politiske ledere
Jeg skjønner ikke hva du og flere her i tråden mener om at dere ikke kritiserer EP, men at det at han ikke ble igjen på øya burde få konsekvenser for hans senere lederverv? Dette er jo faktisk kritikk av han og dere mener det viser hans lederegenskaper.
__________________
(2005) (2010) (2012) |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|