Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Pasta-/spaghettisaus. Oppskrift?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-02-11, 11:46   #1
daffy
Bør lage seg en tittel selv
 
daffy sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 5.596
Blogginnlegg: 17
daffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Pasta-/spaghettisaus. Oppskrift?

Jeg lager tomatsaus omtrent som alle over her, så jeg lister ikke opp. Jeg finriver gulrøtter, det søter opp sausen såpass at jeg ikke syns det er nødvendig å balansere med sukker. Stavmiksing til slutt er også nødvendig for å skjule alle spor etter "skumle" grønnsaker hos oss.

Ellers kan man jo spise alt mulig til pasta da.

Til meg selv liker jeg godt å ha på extra virigin olivenojle, maldonsalt og parmesan.

Ellers er jeg veldig glad i Barilla hvis jeg må gå for noe "ferdiggreier". Barilla er uten tilsettingsstoffer, og smaker godt. Tomatsausen med urter er super å blande i pasta, ragusausen (tomatbasert kjøttsaus) likeså, og pestoglassene selvsagt.

daffy er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-02-11, 11:48   #2
Niobe
Personlig pessimist
 
Niobe sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 28.118
Blogginnlegg: 11
Niobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pasta-/spaghettisaus. Oppskrift?

Opprinnelig lagt inn av daffy, her.

Til meg selv liker jeg godt å ha på extra virigin olivenojle, maldonsalt og parmesan.

Åh, det kunne jeg spist daglig..!

Jeg er forresten ingen tilhenger av stekt kjøttdeig i tomatsausen min. Jeg liker den best til sprøtt bacon eller gode kjøttboller.

__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
Niobe er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no