Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Pedofil politimann dømt - og identfisert i media

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-10-10, 22:14   #29
Kristoffer
Sperret
 
Medlem siden: Oct 2010
Innlegg: 223
Kristoffer har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Pedofil politimann dømt - og identfisert i media

Opprinnelig lagt inn av gajamor, her.

Jeg syns du er inne på en farlig tankegang når du argumenterer for at de seksuelle aldersgrensene er relative. Hvis man kun ser på tallene som om det var matematikk, så kunne man kanskje argumentert slik du gjør. Men etikken i det du gjør der er forkastelig. Ved å si at forskjellige land har forskjellige grenser, og derfor er det ikke moralsk galt å bryte den loven, så prøver du å flytte på en del grenser som ikke skal beveges i det hele tatt!

Det er ikke lov, det skal ikke være lov, det bør ikke være lov, og det må ikke være lov, for en voksen å ha et seksuelt forhold til et barn. Når man er under 16, så er man et barn. Jeg har kjenner ganske mange ungdommer i aldersgruppen rett under 16, og etterhvert som man blir mer kjent med dem så ser man hvor sårbare de er. De SKAL IKKE settes i en situasjon der de må ta et valg om hvorvidt de vil ha et seksuelt forhold til en voksen. Den voksne har ansvar for å holde seg unna, og klarer h'n ikke det basert på indre retningslinjer, så skal h'n vite at loven er klinkende klar.

18, 19 og 20-åringer som er ute etter ungdomsskolejenter er lavpanna tapere. Dødsstraff er å ta litt hardt i, men fengelsstraff; gjerne for meg.

Jeg tror du har overtolket meg litt her. Jeg har ikke sagt at det er moralsk greit å bryte loven. Det jeg forsøker å si, er at juridiske lover påvirker moralen i et samfunn.

I Norge er det umoralsk å ha sex med 15-åringer. I Sverige er det greit. Vår moral formes av juridiske lover.

Kristoffer er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no