Sv: Er det virkelig så sjokkerende at noen ikke drikker alkohol?
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Liten digresjon; det er jo nesten bittelitt skremmende hvor mange som er helt hinsides avhengig av kaffe? Joda Pepsi Max og, men kaffe er jo enda mer utbredt.
Kaffe er jo avhengighetsskapende, på samme måte som røyk er det. Mannen får hodepine om han ikke får sine par-tre daglige kopper med kaffe. Men de jeg kjenner som er brusoholikere drikker større mengder enn det kaffeholikerne drikker. Jeg kjenner folk som drikker to liter brus til dagen. Men svært få som drikker tilsvarende mengder kaffe.
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Men da er det jo en fin mulighet å fra nå av begynne å tenke på at ikke alle liker kaffe eller te, slik at du alltid har det i bakhodet når du får ukjente gjester på besøk.
Vann kan være litt kjedelig ja, men jeg tror de fleste som verken drikker kaffe eller te skjønner at det ikke er så mange andre alternativer når de kommer på, i hvert fall uventet, besøk til andre. Jeg har alltid noen poser med kakao i skuffen i tilfelle, det pleier de fleste å like.
Dere ble jo tilbudt kaffe da dere kom til "meg". Skikkelig god pulverkaffe. Men så var det ikke mitt hjem da, så jeg hadde ikke noe annet i skuffen. Synd jeg ikke så denne tråden før dere kom på besøk Du hadde likt å komme på besøk hos meg her i Junaiten. Det er så varmt at det er svært sjelden at jeg tilbyr noen kaffe eller te - jeg tilbyr vann. Ja, eller iste. Brus har vi sjelden i hus - det kjøper jeg bare inn om jeg vet vi skal ha gjester, siden vi ikke drikker det selv.
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Brus er vel like mye barnedrikke som kaffe er "gammel kone-drikke" eller vin er uteligger-drikke. At man selv ikke liker det betyr jo ikke at andre ikke foretrekker å få det servert fremfor det man selv liker. Jeg liker ikke kaffe men kan fint servere det til andre.
Enig i det. Husker søsteren min kjøpte kaffetrakter, selv om verken hun eller mannen drakk kaffe. Akkurat som jeg kjøper inn brus når vi skal ha gjester, selv om vi ikke drikker det selv.
Jeg liker forresten kaffe veldig godt, men jeg får kviser/blemmer av det! 
__________________
Now it's nothing but MY way! 
|