Sv: Bør barn skjermes for nakenhet?
Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.
Det er faktisk ganske sterke ord å si at å gå naken fra bad til soverom i eget hjem, med større barn, er å vise barna disrespekt. Disrespekt eller mangel på respekt, det er sterkt å si altså.
Men det sa jeg da heller ikke? Jeg brukte ikke ordet disrespekt i det hele tatt (jeg tror egentlig aldri jeg har brukt det ordet). Jeg snakket om å ta hensyn.
Men altså, dersom barnet blir ille berørt av noe, og ber deg la det være, og du velger å ikke gjøre det, så respekterer du ikke barnets ønske. Det er omtrent det det betyr å ikke respektere noens ønske. Og det å ikke respektere noens ønske er ikke det samme som å ikke respektere personen - og jeg mener ikke at alle ønsker er verdt å respektere heller, sånn før noen drar en parallell her. 
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
|