Sv: Allers, Hjemmet og Norsk Ukeblad vil ikke ha modeller med mørk hud på coveret
Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.
Det var jo derfor Obama ble spiselig i usa også (i tillegg til at alternativene var skrekk&gru en kvinne og så en gammel tomsing med skrekk&gru en (rablende gal) kvinne han også), at han jo ikke EGENTLIG var svart. Bare mørk i hudet. Texas-mamma, "hvitt" språk og fakter, og et ganske nøytralt utseende. Jeg tror faktisk holdningene i større grad traff hans kone, som jo ER afroamerikansk.
Dette er vel satt veldig på spissen, håper jeg? Liker jo å tro at det har litt med politikken hans å gjøre også. Det du skisserer her, er vel muligens mer slik vi tenker her, enn slik den jevne amerikaner har tenkt.
Og hva mener du egentlig med '"hvitt" språk og fakter og et ganske nøytralt utseende' - at han ikke har spesielt bred nese og store lepper og snakker gangsterslang?
__________________
You don't have to be black to sing the blues
From what I gather all you got to be is blue
(Joan Baez)
|