Sv: Kjønnsroller
Godt poeng fra Esme over her.
Forøvrig er jeg eng med ts i at likhet på ingen måte er en forutsetning for likeverd. Jeg setter på daglig basis pris på de mannlige egenskapene til mannen min, om jeg kan få si det så banalt.
Tidligere var jeg nok veldig opptatt av at jeg skulle klare alt enn mann klarer og sånt, men nå er det helt uinteressant og jeg svinser (jaja, subber) gjerne rundt og danderer vakre liljer i en vase mens mannen skifter dekk. 
Samtidig er det helt avgjørende for alle individers trivsel, glede og utvikling at man er frigjort kjønnsrollemønster i det at det ikke bare er mulig og lov men også helt naturlig og vanlig å velge interesser, yrke, hobbier etc helt uavhengig av kjønn.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|