Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Tradisjonstyranniet...

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-12-06, 20:40   #10
Michelle
X First Lady
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 6.452
Michelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt avMichelle har mye å være stolt av
Standard

Sv: Tradisjonstyranniet...

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Jeg føler meg ikke undertrykket av noe tyranni. Jeg synes tradisjoner er hyggelige, det er jo de som gjør at det er jul og ikke bare en tilfeldig langhelg. Men jeg dropper uproblematisk og angerfritt de tradisjonene jeg ikke liker eller ikke har kapasitet til å gjennomføre.

Må bare signere dette. Tradisjoner er viktig synes jeg men det er viktig å luke ut de som ikke fungerer for seg og sine.
Men så bundet er jeg av tradisjonen at selv om vi ikke elsker ribbe så spiser vi den en gang i året og det er på julaften.

Jeg har de siste årene pyntet hus og juletreet "før" lillejulaften nettopp fordi det da er så mye annet å gjøre (Vår nye tradisjon er å gjøre dette siste helgen før julaften) På lillejulaften dekker jeg bord til julaften noe jeg bruker lang tid på. Forberede julemiddagen, lage dessert osv. Også nissegrøten som vi inntar tidlig på kvelden.

Michelle er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no