Sv: Gaza
Opprinnelig lagt inn av Alfa, her.
No hadde vel strengt tatt også Jesus ein forholdsvis førehandsdefinert agenda ...
Det er først og fremst den vanvittig lite audmjuke haldninga til kva eit palestinsk menneskeliv er verdt som gjer at eg ikkje har problem med å velje side i akkurat denne situasjonen. Den haldninga gjennomsyrer tydelegvis dei israelske myndigheitene, og av dei intervju og utalelsar eg har sett i samband med bakkeinvasjonen så er det ein retorikk eg finn kvalmande nedlatande og lite medmennesklig.
Jeg tviler på at Hamas har noe særlig mer til overs for Israelske menneskeliv. Ingenting tyder på det. Hamas ønsker Israel og jødene bort. OG bruker alle midler for å oppnå det.
Selv sine egne barn og utvklingshemmede som selvmordsbombere.
Charteret er også grusom lesning.
Men det er ingen unnskyldning, bare en forklaring. Både Palestinere og Israelere lever under forhold vi ikke klarer å forestille oss. Palestinere har det selvsagt verst, men Isralere har det ikke helt så trygt og godt som i Norge de heller.
|