Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

McCain eller Obama?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: McCain eller Obama
Obama 184 96,34%
McCain 3 1,57%
Ingen av dem 4 2,09%
Deltakere: 191. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-10-08, 15:12   #25
bina
Ustabil
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 4.405
Blogginnlegg: 11
bina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de flestebina er kulere enn de fleste
Standard

Sv: McCain eller Obama ?

Opprinnelig lagt inn av Olympia, her.

Sa jeg at jeg mente at det ikke er riktig?

Jeg bare flirer litt over den generelle forenklingen av amerikansk politikk og presidentkandidater.

Når jeg leser diskusjoner som denne så får jeg inntrykk at alt som ikke er demokratisk automatisk er farlig og ille, og at republikanske kandidater per definisjon er gamle, halvdebile idioter som mer enn gjerne sprenger halve verden bare for å få et par dollar ekstra i lomma og/eller statskassa.

Samtidig er demokratene nærmest helgener, og (for å sitere noen andre på forum her) Obama er den neste Messias som bare vil verden godt, og omgjør Amerika til en diger lysfontene.

Jeg tror ikke at Bush er halvdebil og totalt kunnskapsløs dust som har ødelagt verden heller, og at verden hadde tatt en helt annen retning om det var Al Gore som ble valgt i stedet for han.

Jeg tør faktisk påstå at vi ikke kommer til å se så store forskjeller i hvem som styrer dette landet som folk flest tydeligvis tror.

: oppsummerer:

God oppsummering. Og jeg vil henge på en liten ting: Hvis Obama og Demokratene hadde stilt til valg i Norge ville de blitt utskjelt for å være omtrent som FrP. Så jeg skjønner ikke hvorfor man forherliger Obama så veldig, samtidig som mange synes at FrP og sånne høyre-greier er farlig og forkastelig.

bina er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no