Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Gavespleising - single betaler mindre?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Spleising på gaver - single betaler mindre?
Ja, jeg synes single skal betale mindre enn par 27 19,57%
Ja, jeg synes single skal betale halvparten av det par betaler 41 29,71%
Nei, jeg synes det skal deles likt uavhengig om man er par eller ikke 35 25,36%
Man kan betale etter evne - betale det man føler man har råd til 17 12,32%
Annet - hva? 18 13,04%
Deltakere: 138. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-10-08, 14:26   #1
Arran
Under cover
 
Arran sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.360
Arran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smartArran imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Gavespleising - single betaler mindre?

Opprinnelig lagt inn av Bokormen, her.

Har man partner/ er gift så blir det jo som regel dobbelt så mange gaver å kjøpe, som du sier.

Dobbelt så mange å kjøpe til og (i de fleste tilfeller) to inntekter.

Jeg hadde aldri kommet på å forlange at en singel venninne eller bror skulle betale dobbelt så mye som meg. For det er jo i realiteten det hun vil gjøre hvis hun som enslig skal betale samme sum som et par som er to.

__________________
My mind is wandering and I can't find it...
Arran er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 18-10-08, 14:32   #2
Tito
I gapestokken
 
Tito sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.471
Tito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smartTito imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Gavespleising - single betaler mindre?

Opprinnelig lagt inn av Arran, her.

Dobbelt så mange å kjøpe til og (i de fleste tilfeller) to inntekter.

Jeg hadde aldri kommet på å forlange at en singel venninne eller bror skulle betale dobbelt så mye som meg. For det er jo i realiteten det hun vil gjøre hvis hun som enslig skal betale samme sum som et par som er to.

Men om den single har ganske ok inntekt, ingen å forsørge, ikke huslån, ikke billån og lite husleie, så har man jo ofte mer penger å rutte for enn par som har flere barn å forsørge og masse gjeld selv om de har to inntekter. Kan ikke si at jeg er enig i at de single skal betale halvparten bare fordi de en en.

__________________
A mother who radiates self-love and acceptance actually vaccinates her daughter against low self-esteem.
- Naomi Wolf
Tito er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no