Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Sportshjørnet

Er det greit å trene på gravlunden?

Sportshjørnet Alt som har med sport å gjøre passer inn her.

Se resultatene: Er det greit å løpe på gravlunden?
Selvsagt 6 3,95%
Nei! 93 61,18%
Det kommer an på type løping 14 9,21%
Det kommer an på type gravlund 25 16,45%
Vet ikke/aldri tenkt over 12 7,89%
Brokkoli 2 1,32%
Deltakere: 152. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-11-19, 11:14   #10
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 38.936
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er det greit å trene på gravlunden?

Forøvrig har jeg lært mye i denne tråden, både om forskrifter og om hvilke følelser folk har rundt dette. Det var også hensikten, og takk for at dere svarte. Setter pris på det.

Resultatet overrasket meg, som sagt, men det betyr jo desto mer læring. Jeg tror ingen mennesker ønsker å støte andre, men man har nok ulik terskel for hva man oppfatter som støtende.

Noen av svarene, blant annet hun som beskrev hvor viktig det var for henne med ro når hun besøker morens grav, fikk meg til å forstå på en annen måte. Det var lett å sette meg inn i hennes sted. Takk for at du delte, Robyn!

Noen få svar synes jeg var korte og virket tildels krasse, men det er selvsagt ikke noe krav om utfyllende svar her. Men det virket for meg som noen (få) tolket spørreundersøkelsen min i retning «jeg vil absolutt jogge på kirkegården og fatter ikke at andre ikke liker dette» og spurte om det virkelig var et problem å la være. Deler av det svaret oppfattet jeg spydig, og jeg tenker at dette ikke var i nærheten av det jeg spurte om. Jeg tenker her at jeg ble misforstått, men det er også mulig jeg er nærtakende i dag.

Det koster meg ikke en kalori ( ) å la være å jogge på gravlunden. Jeg trenger så absolutt ikke gjøre det, derav oppstod også denne undersøkelsen. Som pårørende selv vil jeg nok likevel fortsatt synes at det bare er hyggelig og ikke minst fredelig med rolige aktiviteter, og for meg inkluderer dette turgåing, rolig jogging, hundelufting, prating og kanskje også (normal) sykling. Og spesielt når det foregår på brede veier et stykke fra gravene. For meg harmonerer dette med ro og ettertanke. Men jeg har selvsagt også en grense for hva jeg ville likt.

Takk for alle svar, og kanskje spesielt til de som fikk meg til å tenke annerledes på ting.

Mannen min er forresten enig med dere, og han er også en løper.

Hyacinth er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no