Sv: Låner "alle" penger til middels/store oppussingsprosjekter?
Vi både sparer og låner, men til bil eller større oppgraderinger på huset har vi ikke mulighet til å spare opp, så da låner vi.
Billån betaler vi alt vi kan på, for det er dyrt, og objektet man har belånt faller raskt i verdi. Men huslånet har vi lang nedbetalingstid på.
Vi ønsker å ha en romslig økonomi nå mens vi har unger hjemme, ikke med tanke på å kunne ha et høyt materielt forbruk, men å investere i livskvalitet, det å kunne velge å jobbe deltid i perioder mens ungene er små, vi har forlenget foreldrepermisjonene til 2 år for alle 3 ungene, ha råd til å dra på ferie (nei, flyr ikke til Asia og USA, men Norgesferie må man også ha penger til), ungene får gå på de fritidsaktivitetene de ønsker osv. For oss gir det ikke mening i å betale alt vi kan nå for å få kjempegod råd når vi er 60.
Vi har begge sikre jobber med gode pensjonsordninger, så valget vårt er selvfølgelig preget av det.
Sist redigert av Galathea : 03-06-19 kl 11:26.
|