Sv: - Demp ammepresset
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Kanskje ikke, men da regner jeg med at det er ikke-eksisterende problem da man innser at man selv har et ansvar?
Jeg er opptatt av å ta ansvar for min egen helse.
Og det gjør jeg så godt jeg til enhver tid klarer på hjemmebane.
Da jeg var på barselavdelingen med førstemann var jeg så satt ut at jeg på ingen måte tok vare på meg selv.
Og generelt må jeg virkelig ta meg sammen for å hevde min rett i møte med helsevesenet. Jeg er ikke komfortabel med å ta for stor plass, og er redd for å "mase". Ideelt sett burde jeg ikke være så redd for det.
Men jeg er ikke fullkommen. Rett og slett. Dette er ikke jeg så flink til.
Jeg kommer sikkert til å bli flinkere til det - og det blir fint.
Prøv å ha litt forståelse for at andre har svake sider på nøyaktig samme sted som du har dine sterke.
Jeg er skikkelig flink til mye annet, altså.
Og sjansen er stor for at jeg er skikkelig flink til noe du er ordentlig dårlig på.
For noe er du dårlig på også, ikke sant?
Det er fint å bruke sine sterke sider til å opplyse andre, være til hjelp og gjøre andre oppmerksom på hva de kan bli flinkere til og kanskje hvordan de kan bli flinkere.
Men med en litt ok tone, kanskje?
Å være stolt av egne sterke sider samtidig som man evner å møte andre med høflighet og respekt er en nyttig sosial ferdighet.
Kanskje du kan øve på det - så kan jeg øve på å være tøffere i møte med helsevesenet?!
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|