Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Tror du Johaug har dopa seg bevisst?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-10-16, 21:29   #11
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 30.571
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tror du Johaug har dopa seg bevisst?

Opprinnelig lagt inn av pøbelsara, her.

Noe sånn som dette har jeg aldri hevdet, men jeg reagerer på at slik stadig blir sagt på sarkastisk vis. Hun har fortalt sin historie. Alle fakta som er sjekket ut i saken, viser at historien hennes stemmer så lang. Hun var jo på tv med den fæle leppa, til og med. Apoteket husker å ha solgt kremen til legen. Kanskje hun har lagt denne djevelske planen inkludert kjøttsårleppe for å skjule bruk av steroider. Men da anabole steroideer ikke akkurat regner som spesielt godt egnet som prestasjonsfremmende middel for en som driver kondisjonskrevende utholdenhetsidrett, og da norske utøver til en hver tid må være forberedt på uanmeldte kontroller, så tror jeg mer på teit og uvøren utøver og sløv lege. Selv om de burde handlet annerledes og visst bedre begge to.

Jo, jeg skjønner hva du mener, men jeg skjønner likevel ikke at det er så urimelig at saken må etterforskes litt nøyere, ut over det hun og legen sier, før det konkluderes. Som sagt, jeg tror heller ikke hun har gått på steroider og brukt kremen til å dekke over. Men jeg forstår at når en utøver tester positivt på ulovlige stoffer, uten at denne personen har søkt om, og fått tillatelse til å ta slike stoffer, så må det behandles som en dopingsak, inntil man har fått gransket saken tilstrekkelig. Det er det aller ryddigste.

Man ser jo allerede at fakta har endret seg etter at saken først kom opp. Først var det legen som hadde lest på pakken og pakningsvedlegget, og hadde sett det ulovlige stoffet på lista, men hadde ikke koblet at det var steroider. Deretter kom det fram at det stod tydelig utenpå pakken at salven var merket med doping. Først hadde ikke Johaug sett emballasjen, men bare fått tuben av legen sin, men nå hadde hun visst fått emballasjen likevel. Jeg sier fortsatt ikke at hun har dopet seg, bare at man ikke kan stole hundre prosent på alt som blir sagt i første omgang, og at det derfor er en grunn til at man etterforsker, og ikke bare kjøper den første forklaringen. Og det må gjelde i alle slike saker, denne kan ikke være noe unntak.

__________________
µ 05 07 07

Sist redigert av My : 17-10-16 kl 21:42.
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
porolon, stillongs


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no