Sv: Berlin med tenåringer - dine beste tips?
Opprinnelig lagt inn av Stompa, her.
Wow, så bra at jeg spurte, jeg hadde faktisk glemt av at det er et museum der! Vi er alltid på minnesmerket på skoleturene, men vi har alltid et begrenset budsjett sånn at vi må velge nøye hva vil gjøre av ting som koster penger - og da har aldri akkurat det museet blitt prioritert. Det er jo litt artig å gjøre noe som jeg ikke har opplevd før også. 
Vi har akkurat kommet fra Berlin - museet midt inne i minnesmerket er gratis (og veldig sterkt - frarådes barn under 14 fikk vi beskjed om i døra. Vi loset våre forbi de verste bildene). Skal dere opp i Reichstag må dere bestille billetter på nett først, da får man tildelt et tidspunkt og slipper kø. Mine barn (som er yngre enn dine) syntes også at Trabantsafari var et av turens absolutte høydepunkt. Vi var også på DDR-museet, helt øverst i Berlinerdomen (mye bedre enn Reichstag), på Haus am Checkpoint Charlie og på East Side Gallery. Har prikket deg link til et blogginnlegg.
Det var veldig kaldt i Berlin nå - selv om det var sol og (meldt) 8-10 grader. Ta med ullundertøy, hansker og luer. Fikk likevel vårstemning da, siden det ikke var snø og det tittet opp blomsterløk fra bed både her og der.
God tur!
|