Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Mobbing blant voksne

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-08-11, 13:28   #10
Maverick
Offline
 
Maverick sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 50.838
Blogginnlegg: 1278
Maverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Mobbing blant voksne

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Niobe kommer med et typisk eksempel på forskjellig virkelighetsforståelse. Den ansatte mener seg mobbet, ledelsen mener at h*n ikke jobber.

Og det skjer selvfølgelig. Men, å gå fra å anerkjenne at ikke alt som blir kalt mobbing er mobbing, til å si at mobbing på arbeidsplassen/generelt blant voksne dreier seg om forskjellige virkelighetsoppfatninger, det er ufattelig drøyt. Og arrogant. Og i en del tilfeller direkte slemt. Og ufølsomt. Og i det hele tatt.



Opprinnelig lagt inn av him, her.

Hva er bakgrunnen for mobbingen da? Er det noen som er regelrett ondskapsfulle?

Bakgrunnen har i flere tilfeller vært at noen har følt at deres posisjon har blitt truet, og derfor tydd til skittslenging/utsetting av rykter/et lite overflødighetshorn av hersketeknikker for å sørge for at det eller de menneskene som har "truet" må bruke tid på å forsvare seg/løpe avgårde og grine/gi opp og begynne et annet sted i stedet for å fortsette i den finfine tralten den/de var i.

Maverick er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no