Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Informasjon

Har ikke tilgang til markedsplassen lenger

Informasjon Forumrelaterte spørsmål og tilbakemeldinger.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-08-11, 11:55   #11
Matilda
Dig for victory!
 
Matilda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Østlandet
Innlegg: 9.391
Blogginnlegg: 38
Matilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt av
Standard

Sv: Har ikke tilgang til markedsplassen lenger

Opprinnelig lagt inn av Solblomst, her.

Noen bruker ordet mongo som andre bruker ordet svarte f.eks. Det gjør en ikke til rasist forde

Det er ingen som har kalt deg rasist. Du viser bare en forsvinnende liten evne til å gå i deg selv og revurdere ordbruken din, etter å ha fått bemerkninger på at den kan tas ille opp. Hadde du sagt "Oi, jeg mente det jo ikke sånn, jeg skal prøve å venne meg av med å si det", så hadde det ikke vært noe problem. Jeg kan være enig i at det ikke er nødvendig at alle hiver seg på og skal si imot, men da er de vel uenige med deg, da. Jeg har sittet litt på hendene mine i løpet av denne tråden og ikke svart mer enn jeg syntes jeg måtte, siden det var jeg som tok det opp, men jeg synes dine videre kommentarer i tråden gjør deg fortjent til all motbør du måtte ha fått, både i form av kommentarer og prikker. Hvis det er så viktig for deg å beholde det uttrykket i vokabularet ditt, så får du stå for det og akseptere at folk ikke synes noe om det. Maken til sutring.


Opprinnelig lagt inn av Avelonia, her.

Om det er no trøst, så fikk jeg tyttebær i går jeg også i denne tråden. Bare fordi jeg savner tilgangen min på markedsplassen, je je.

Du holdt på å få en av meg og, siden jeg syntes kommentaren var vel sutrete, men jeg var så snill av meg i går.

For øvrig synes jeg ikke noe om at såkalte "etablerte brukere" bruker ordet mongo heller. Tråden som Strutsen lenker til, tyder jo i alle fall på at det var mange som revurderte ordbruken, bare de blei gjort oppmerksomme på at mange ikke synes den er ok. Og da er det jo greit, da! Jeg kommer i alle fall til å fortsette å si fra, når jeg ser sånt.

__________________
"These books gave Matilda a hopeful and comforting message: You are not alone."
— Roald Dahl, Matilda
Matilda er ikke aktiv  
 

Emneord
klassiker


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no