Sv: Naboen røyker på verandaen
Whoa, rart røykere føler seg mobbet? 
Jeg røyker selv forsvinnende lite og kun på fest/når jeg snakker med Agenten på telefonen ferdager kl. 23 mens jeg drikker en liten boks øl, så jeg føler meg ikke som noen gå røykerrepresentant. Men folk må få gjøre som de vil hjemme hos seg selv, altså. Så lenge det er innenfor lovverket og borettslagsreglene.
Noen koker fisk, noen øver på fiolin, noen går med tresko, noen smeller sånn med postkasselokket at de kan vekke de døde, noen bruker en parfyme som gjør at man dåner på vei inn og ut av oppgangen.
Jeg har bodd i borettslag i tilsammen 10 år av mitt liv og jaggu er det mye rart. Jeg har delt veranda med han som røykte så mye at han måtte opp om natten for å hoste opp lungene mens han tok en sigg på verandaen. Ikke superkult å ikke kunne ha åpent vindu eller få røyklukt på soverommet, men han var i sin fulle rett, altså. Jeg synes i grunnen det var verre med hun som alltid ristet ryene sine på verandaen over meg, så vi fikk alt støvet hennes på våre vinduer.
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
|