Sv: Jule/ bursdagsgaver til egne barn
Hyacinth gjør jo sine vurderinger basert på personlighet og situasjon til sine barn, og hva som passer for dem. Akkurat som du gjør dine vurderinger ut fra hva som passer for dere apan. Det er jo så mye som spiller inn når det gjelder hva der er "rett" at de skal betale selv. For noen blir det viktig å sørge for at de har ok klær og går til frisør innimellom, fordi de ellers ikke ville prioritert det, mens for andre er dette noe de selv må betale, fordi de vil ha noe nytt hele tiden, og trenger en realitetsorientering i forhold til hva ting koster og hva som er normalt forbruk.
Noen vil helst være med på alt, av turer, aktiviteter og arrangement og reiser, og det vil da være både naturlig og nødvendig at de må betale noe av det selv. Andre må stimuleres, motiveres og pushes lett for å i det hele tatt være med på noe, ellers vil de bare sitte hjemme. Da vil man gjerne tilrettelegge og betale hva det skal være for at de skal delta. Om mine barn hadde valgt å ikke delta på en svindyr tur med fritidsaktiviteten sin, så hadde det vært helt fint for meg. Og Hyacinths barn valgte det jo ikke bort, men dro faktisk på tur og betalte for det, så jeg skjønner heller ikke resonnementet ditt.
At man prioriterer ferie for hele familien framfor en opplevelse for kun den ene er da ikke rart i det hele tatt. Særlig hvis de drar på slike turer hvert år og det koster 6000-8000 hver gang.
__________________
µ 05 07 07
Sist redigert av My : 15-06-22 kl 19:15.
|