Sv: Hvor mye penger bruker dere på julegaver?
Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.
.....
Ufint å ikke respektere din ønsker i så måte, men hvis du på forhånd hadde sagt fra at du ikke ville gi gaver, og venninnen din likevel kom med gave, så synes jeg virkelig ikke det var noen grunn for deg til å kjøpe gave tilbake. Det mener jeg helt seriøst.
Jeg skjønner ikke hvorfor det er sjokkerende i seg selv om folk bruker mye penger på gaver. Det som er sjokkerende er jo hvis de bruker mer penger enn de har råd til, synes jeg.
Jeg skjønner jo at det er vanskelig å ikke gi noe tilbake noen ganger.
Jeg fikk i dag høre at det var kommet en gave fra noen bekjente til oss. Jeg ble usikker, men vet jo at jeg sendte noe en annen gang. Om jeg sender noe nå blir det jo en spiral.
Om jeg er enig med noen om ikke å gi gaver og likevel får noe, så går jeg ut fra at de har snublet over noe som var "veldig meg". Jeg synes denne byttingen av vinflasker blir temmelig dum.
|