Vis enkelt innlegg
Gammel 16-04-20, 10:54   #477
Luftslottet
geskjeftig
 
Luftslottet sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2008
Innlegg: 8.299
Blogginnlegg: 271
Luftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de flesteLuftslottet er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Retningslinjer for sosialt samvær nå

Opprinnelig lagt inn av Ruslebiffen, her.

Angående sosialt samvær: Storesøster har bursdag til helgen, og vi tenker å invitere foreldrene mine, som bor i nabohuset, til litt feiring. Ungene har ikke vært på besøk hos dem i det hele tatt siden skolene stengte, de har ikke lekt med andre barn, vært på butikken eller noe, og foreldrene mine har vært veldig flinke og holdt seg hjemme hele perioden (jeg handler for dem). Med andre ord så har vi vært ekstremt forsiktige hele perioden. Men: Foreldrene mine er i risikosonen; begge nærmer seg 80 og min far har akkurat fått konstatert Alzheimer. Ellers er de svært friske og raske.

I og med at skolene åpner om halvannen uke, tenker jeg at nå er det aller sikreste tidspunktet for dem å møtes. Spesielt siden pappa er dement, og vi ikke vet hvor fort han blir helt borte, har det en så enorm verdi å få feiret denne ene bursdagen før ungene er mer eksponert for smitte igjen, og det blir lenge til neste samvær.

Er det fint vær, tar vi det ute, men siden vi bor i Trøndelag er det jo ikke akkurat gitt at det er ok å være ute. 1-2 m avstand og null klemming er en selvfølge uansett.

Jeg trenger litt kalibrering på om dette er ok eller ikke.

Med mindre du eller mannen din jobber i eksponerte yrker, høres dette omtrent så trygt ut som det går an. Hvis dere alle fire har vært hjemme, er dere vel ferdige med inkubasjonstiden også.

__________________
I like big books and I cannot lie.

Stjernekikkeren 08 + Alkymisten 11
Luftslottet er ikke aktiv   Svar med sitat