Vis enkelt innlegg
Gammel 03-09-08, 12:12   #5
Fibi
Prematurmamma
 
Fibi sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Hvor: Sanniss, Rogaland
Innlegg: 14.671
Blogginnlegg: 11
Fibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Sukkerpasta - til kakelokk

Opprinnelig lagt inn av Urt, her.

Er det noko slikt du er på jakt etter ?

Dette er en marsipan-lignende deig som kan brukes istede for marsipan. Den er veldig god som lokk på sjokoladekake.
200 gr marshmellows
2 ss vann
2 ss smeltet delfiafett (eller matolje)
ca. 500 gr melis

Ha vann og marsmellows i en stor bolle og sett det i microbølgeovnen i ca 2 minutter til det puffer opp. Ta det ut og ha i fettet. (og konditorfarge om man ønsker det) Ha i melisen litt av gangen og rør godt. Bruk gjerne mixmaster. Hell deigen på bakebordet og elt inn resten av melisen.

Denne mengden passer til en normal rund kake og evt. litt pynt. Deigen holder seg lenge i en plastpose i kjøleskapet, men bør være romtemperert før bruk. Bruk gjerne litt mel, ikke melis når den skal eltes ut, da den kan være klebrig. Den har samme konsistens som marsipan, men er noe lettere å arbeide med.

Akkurat noe slikt, ja! Men kan jeg bruke gryte i stedet for micro? Stoler aldri på microen når det gjelder å smelte ting.

Vet du om denne vil svette/smelte hvis jeg bruker icing på boks under? (Har Betty Crocker i skapet, nemlig. )

__________________
Jente 03 - Gutt 08 - Gutt 14 (uke 24+6)

Podcaster for Kjerringrådet - Helt uten filter (@Kjerringraadet)

Fibi er ikke aktiv   Svar med sitat