nokon
23k innlegg
Mor mi og mormor mi og, for så vidt, men dei er ikkje i trettiåra. Dei er spesielt glade i å dikte sanger på "De nære ting", så ofte ender vi opp med 2* 20 vers på den melodien. Tør ikkje tenke på kor mange kattar som døyr då.
Startet av silja 84 svar 21k visninger
Til nyesteMadicken skrev:Men i all verden, når HI spør pent om tips til melodi, er det utrolig kjipt, nedlatende og snobbete å svare hvor kleint og flaut det er med slike sanger. 😡
007 skrev:Ey! Jeg var ganske grei!
isola skrev:Nå er det sikkert ikke helt feil at det bidras til å holde kattebestanden nede, men det er noe med måten, altså. :tsktsk:
007 skrev:Ey! Jeg var ganske grei!
Madicken skrev:Men i all verden, når HI spør pent om tips til melodi, er det utrolig kjipt, nedlatende og snobbete å svare hvor kleint og flaut det er med slike sanger. 😡
Ellers finner du jo mange greie tips til melodier i linken det vises til over her.
Niobe skrev:Hvis noen skulle få for seg å dikte en sang til meg, så hadde jeg satt pris på om noen realitetsorienterte dem. Og det er like typisk at folk som liker den slags tror at alle andre også innerst inne gjør det. Jeg synes det er en dødar for stemningen i et hvert lag.
Niobe skrev:Det er helt greit, og antagelig bare et sunnhetstegn, at folk som liker hjemmedikter allsang synes jeg virker humørsyk. Da er jeg helt i rute.
isola skrev:Det er mye som er unødvendig her i verden. Å stemple andre som humørsyke på et såpass tynt grunnlag, plasserer seg fint i den kategorien. 🙂
silja skrev:Haha...her var det mange artige svar :-)
Både den ene eller andre veien ;-)
Det er vel kanskje jeg som kjenner venninna mi best, så jeg tror hun vil sette pris på det.
Det blir en sang med masse humor, men jeg må ha melodi som LETT å dikte til. Jeg har masse ideer å ta av.
Jeg skal titte på forslagene deres. Mange takk!
Og kom gjerne med flere tips!
silja skrev:Haha...her var det mange artige svar :-)
Både den ene eller andre veien ;-)
Logg inn for å svare i denne tråden.