Amelie
5,2k innlegg
Ja. Høygravid og utrolig glad da! Hadde kjøretimene i Oslo, men fikk oppkjøring i Drøbak/Ås. Fikk velge! 
Startet av Morella 129 svar 28k visninger
Til nyesteVianne Rocher skrev:Grattis! Dette gikk jo kjempebra! Og fort!
Å ta lappen er noe av det lureste jeg har gjort! Jeg elsker å kjøre bil og verden er veldig praktisk når man har en bil man kan kjøre selv tilgjengelig!
Angelique skrev:Den gang var det fase 2 og etter 2 år måtte jeg ha nytt teorikurs,glattkjøringskurs og mørkekjøring.
Angelique skrev:Gratulerer!!
JA, sto på første forsøk. Det er vel noe sånt som 24-25 år siden.
Jeg gikk forresten opp som privatist. Hadde ingen kjøretimer og ikke teorikurs. Tok teoriprøve, glattkjøringskurset og kjørte opp.
Den gang var det fase 2 og etter 2 år måtte jeg ha nytt teorikurs,glattkjøringskurs og mørkekjøring.
Morella skrev:Oj, det har jeg aldri hørt om noen som har vært nødt til å gjøre før.
Scarlett skrev:Jeg tok også lappen da det fantes fase 2, men jeg måtte ikke ha nytt teorikurs. Var det fordi du var privatist? Da måtte du vel forresten også ha de ekstra 10 timene uansett, med langkjøring og et terrorkurs i trafikksikkerhet (type video av trafikkulykker og intervju med ofre - het det TK-pakken, mon tro?).
Scarlett skrev:Da var det nok en variant av TK-pakken, hvis det var det det het, men åpenbart uten de obligatoriske timene. Da jeg kjørte kunne vi ha mørkekjøringen i selve hovedfasen hvis man kjørte opp i vinterhalvåret, men jeg måtte ha det senere siden jeg er sommerbarn.
Logg inn for å svare i denne tråden.