safran skrev:Nå føler jeg for å be deg utdype litt om venner og grunnleggende menneskeholdninger?
Med venner mener jeg KrF og FrP. KrF som samarbeidspartner i regjering i flere perioder. Jeg har ikke noe til overs for de grunnleggende holdninger KrF har mot f.eks homofile, kvinner (selvbestemt abort), kanskje verst er hvordan jeg er preget av det jeg har sett og opplevd av såkalt god kristen ”misjon” (les utviklingshjelp i Afrika) osv. La oss bare si det slik at jeg føler ikke det er mye nestekjærlighet i noe av dette og det bryter så fundamentalt med det jeg mener er grunnleggende respekt for alle mennesker at jeg føler totalt ”avsky” for det. Jeg kan ikke stemme på et parti som ”godtar” at dette er holdninger som faktisk er ganske så sentrale i samarbeidspartnerens menneskesyn. Da sover jeg faktisk bedre om natta med SV og Sp som jeg også har svært lite til overs for men klarer å leve med.
Når det gjelder FrP så var forrige regjering avhengi av støtte fra FrP for flertall i Stortinget. Jeg klarer ikke å støtte et parti som indirekte dermed gir FrP så mye makt, særlig med tanke på statsbudsjettet. Hvorfor FrP er uspiselig for meg? Det regner jeg med at jeg ikke trenger utdype nærmere.
Dessverre reiser jeg til London om noen timer og får ikke vært med på debatten videre, men håper jeg klarte å forklare hva jeg mente …..