Teofelia
46k innlegg
Startet av Venhild 790 svar 243k visninger
Til nyesteMindy Macready skrev:Ellers?
Men ja, jeg burde sove, men du har jo ikke sunget for meg enda, jo!
Esme skrev:Venhild: jeg må si jeg skjønner meg ikke på folk som deg. Greit nok at man ikke er vant til kildekritikk, men du må da klikke på linkene som blir oppgitt som kilde for å se om det stemmer. Feks står det på siden du linket til at den
"er dedisert til de 11 norske jentene som foreløpig har fått liv og helse ødelagt av HPV-vaksinen" men om du sjekker linkene så finner du at det står
De elleve alvorlige bivirkningene som er rapportert ved bruk av Gardasil, er for det meste tilfeller der jentene ble lagt inn på sykehus på grunn av sine reaksjoner (besvimelse, kramper eller allergi). Det er rapportert ett tilfelle av meningoencefalitt (betennelse i hjernen) med status epilepticus (gjentatte epileptiske anfall med lenger varighet). Jenta hadde fått Gardasil og en annen vaksine flere måneder før hendelsen, og det er vurdert som lite sannsynlig at det er sammenheng mellom vaksinen og hendelsen. Det er også rapportert om en jente som opplevde forbigående tap av en del av synsfeltet på det ene øyet. Dette er et sjeldent fenomen, som muligens kan ha sammenheng med vaksinering, men en eventuell årsakssammenheng er usikker. I alle de alvorlige tilfellene er pasientene i bedring eller er helt friske igjen ved rapporteringstidspunktet.
Synes du ikke at artikkelen du lenker til overdriver og er hysterisk i tonen ut fra dette? Jeg kan gjennomgå den mer nøye, men da vil jeg ha et ærlig svar: ønsker du å få saklig tilbakemelding eller har du bestemt deg for hva du tror på uansett?
Teofelia skrev:
Frøy skrev:Du bidrar til en viss grad i underholdningen du også da.
Fikk du ikke nok mareritt i natt etter nattasangen min i går altså.
Obelix skrev:Ok.
Datteren min har fått vaksinen. Kommer aliens og tar henne nå?
Det kjennes faktisk litt godt ut å tenke tanken på det altså, all den tid hun er ei skikkelig tenåringsbitch til tider, og det kunne vært godt med litt fri fra nykker og drama.
Teofelia skrev:
Obelix skrev:Ok.
Datteren min har fått vaksinen. Kommer aliens og tar henne nå?
Det kjennes faktisk litt godt ut å tenke tanken på det altså, all den tid hun er ei skikkelig tenåringsbitch til tider, og det kunne vært godt med litt fri fra nykker og drama.
sjuggerpløm skrev:Herlighet, skjønner du ikke det? Det er jo en filosof som filosoferer b a r e på hverdager!
Teofelia skrev:Men Venhild, hvis du venter bare en liten time, så skal jeg skrive en artikkel som hevder at vaksinen er helt trygg og poste den på min nettside. Da er alt i orden igjen, ikke sant, og ikke noe å bekymre seg over lenger?
Venhild skrev:Så ja, jeg er kildekritisk.
Skilpadda skrev:Jeg kom ikke lenger enn til den økende totalterroriseringen. Jeg synes, helt ærlig, at det er en ganske dårlig form for totalterrorisering hvis det faktisk er rom for økning.Noen™ burde kunne bedre enn som så.
safran skrev:
Vi valgte forøvrig ikke å ta imot tilbudet til vår jente, men Venhild - vær så snill å være litt kildekritisk, da. Hva?
Venhild skrev:Kan du fortelle meg hvilke av de kildene artikkelen fremmer og de jeg har lagt med her i forumet som ikke er gode nok??
Jeg er kanskje ikke oppvakt nok til å forstå at Rikshospitalet, vaksineprodusenten selv, FHI, Legemiddelverket, TV2, NRK osv kvalifiserer til "ikke kildekritisk"?
"Vær kildekritisk, Venhild" Jaha, så gi meg bedre kilder da, om de finnes? Er det noen her som kan tilbakevise påsandene i artikkelen? Kan vi begynne å snakke sak her snart? 😉
Venhild.
Venhild skrev:Kan du fortelle meg hvilke av de kildene artikkelen fremmer og de jeg har lagt med her i forumet som ikke er gode nok?? .
Logg inn for å svare i denne tråden.