apan skrev:
Men dere som ikke bruker halvfabrikata tror vel ikke at vi som gjør det alle kunne tenke oss å invitere gjester på Toro gryterett? Jeg ville aldri i livet gjort det, for å si det sånn

. Vi bruker Toro mest til hverdagsmat til oss. Når vi har gjester, blir det helst noe vi lager fra grunnen av, men også da bruker vi sausene til Toro.
Jeg må si jeg flirer litt over dere som får det til og høres ut som om at man nærmest lever på amerikansk gryte dersom man ikke lager alt fra grunnen, og synes ærlig talt dere bør revurdere fordommene deres en hel del.
Jeg sa at jeg ble invitert på det, ikke at jeg trodde alle torobrukere inviterer på det. :åppklarer i tilfelle det var uklart:
Divine skrev:
Jeg hadde også blitt rimelig overrasket og litt skuffet hadde jeg blitt invitert på "fin" middag og blitt servert TORO gryterett, men jeg synes det er snobbete å bli sjokkert over å bli servert TORO-mat hvis man blir invitert hjem på en mer "vanlig" middag. Og om det blir servert Brelett, hva så? De setter det jo ikke frem for å servere dårlig mat. Dette vil jo være mat vertsskapet faktisk setter pris på. Det er tross alt ikke alle som er flinke til eller opptatt av å lage mat, så som gjest bør man være takknemlig over i det hele tatt å ha blitt bedt. Jeg hadde reagert en atmosfære som skulle tilsi at vertsskapet ikke bryr seg, enn om maten tilfeldigvis skulle være fra Toro.
Jeg blir ikke sjokkert om jeg får toromat til vanlig middag, not at all. Jeg har full forståelse for at ikke alle er like opptatt av ren mat som det jeg er. Men når jeg blir invitert på fin middag og god vin blir jeg eh, skuffet (?) hvis jeg blir servert en gryterett fra toro, er jeg snobb da, så får jeg bare være det.
Og brelett er sikkert fint og flott for de som liker det, men det har en såpass karakteristisk smak at jeg hadde satt pris på å få lov til å velge å ikke ha det på brødet som selvsagt var smurt på forhånd.