Nå har jeg tatt prosjekt lære meg å hekle et skritt videre igjen... Det har jo hittil gått på bestemor-ruter, og etter at 3 tepper er laget av det, så føler jeg at det sitter. (bilder av de kommer utpå sensommeren, når mottakerne har sett dagens lys 😉 )
Men altså, et skritt videre ja...
Jeg endte opp med å finne mønster til en topp jeg likte. Hadde så liten tro på meg selv at jeg bare kjøpte et garnnøste i begynnelsen. Oppskrift og diagram s jo helt uforståelig ut
Men etter endel rot og tull så begynte det å åpenbare seg for meg, og ting begynte å ta form. Forsto ikke et kvidder av hvor på plagget jeg egentlig holdt på, men forsto oppskriften såpass at jeg regnet med at brikkene etterhvert falt på sin plass.
Og nå sitter jeg her med en flott sommertopp! Jeg er fortsatt ganske så forundret over at det faktisk er JEG som har klart å lage denne 😀