Guava skrev:Lista for hva som skal til for å slappe av, kose seg, koble av og sånt påvirkes selvsagt av forventninger og muligheter.
Ja, jeg kunne helt sikkert koblet av på fjelltur, men det får vi jo aldri vite, egentlig.
Guava skrev:Lista for hva som skal til for å slappe av, kose seg, koble av og sånt påvirkes selvsagt av forventninger og muligheter.
Maverick skrev:Du får ta med i betraktningen at det er noen av oss med en husstandsinntekt som du selv har betegnet som lav, som også setter pris på hyttefølelsen da, Guava. Før du dømmer konseptet nord og ned som enda en statusfaktor.
Guava skrev:Nå synes jeg du er skikkelig kjip.
Jeg har ikke dømt enkeltpersoner på noe vis her. Det er pr def heftig kjipt i global målestokk at nordmenn har hytter og reiser med fly i en grad veldig få i verden kan unne seg. Det betyr ikke at jeg er spesielt fordømmende overfor enkeltmenneskers . Jeg dømmer meg selv og
Tenker at jeg bør ta mer ansvar. Jeg har størst tro på å begynne
Der.
Det hadde også vært hyggelig å bli lest med litt velvilje en gang i blant.
Guava skrev:Det hadde også vært hyggelig å bli lest med litt velvilje en gang i blant.
007 skrev:Det skjønner jeg godt, men da tror jeg du må øve på å formulere deg annerledes.
Palmen skrev:Jeg vil veldigveldigveldig gjerne ha hytte, jeg. Men har det ikke. Og før vi drar inn i diskusjonen at hytte er et rikmannsopplegg for de priviligerte: oppover bygder og dalatrøk i landet vårt er det mange koier og hytter og setre som folk har hatt i generasjoner. Et fristed, gjerne bare en halvtime fra hjembygda. Som gjerne har gått i arv, gjerne er av enkel standard og som er helt magisk, tross solcellepanel og mangel på innlagt vann.
Niobe skrev:"Hytte" er jo et ytterst vidt begrep. Mine foreldres hytte og mine svigerforeldres hytter er så forskjellige at det for meg er vanskelig å bruke hyttebegrepet om begge deler. Førstnevnte er absolutt ikke noe rikmannsopplegg ,mens sistnevnte utvilsomt er det.
Bille skrev:Nei, jeg tok kanskje ikke den "jeg ville ikke hatt hytte om jeg fikk den kastet etter meg" helt bokstavelig.
Men sånn summasummarum, så var jo responsen på at noen skrev at man finner roen og får feriefølelsen, fra en del her, at det er synd man må reise på hytta og ikke klarer å slappe av hjemme.
Nenne skrev:Jeg skjønner at man kan kose seg med ei hytte og at det er lettvint å ha alt skiutstyr på hytta for eksempel i stedet for å drasse med seg alt somvi gjør når vi har leid et sted for en ferie, men allikevel vil ikke jeg eie og ha det og jeg misunner ingen som er hytteeiere, overhode ikke.
Guava skrev:Eller ta hintet om å stikke.
Jeg er nok dum som et brød, men jeg forstår ikke hva som ble så vondt og vanskelig med det jeg skrev.
Gaia skrev:Jeg syns ikke det du skrev fremsto som at du ønsket å forstå. Jeg syns det fremsto som du latet som du ønsket å forstå, men egentlig syns det var ganske dust at man måtte på en hytte for å klare å slappe av. Og at det var et sykdomstegn i samfunnet at noen trenger å reise bort til et hus nummer TO (sjokk og vanntro) for å senke skuldrene. For da må jo de skuldrene være voldsomt høye i utgangspunktet.
Maverick skrev:Kjenner jeg ble mildt provosert av "åhhh, så du trenger hytte for å slappe av? Sånn er det når man legger opp til slikt et jag i hverdagen, men VI som klarer å SLAPPE AV HJEMME og ha det HYGGELIG SAMMEN, vi TRENGER ikke hytte vi!"-attituden. Men så er jeg litt hormonell i dag, så det kan være derfor, selvfølgelig.
Niobe skrev:Eh, dette begynte som en tråd som heter «Hva er det med nordmenn og hytta», og da er det vel ikke så overraskende at det stilles spørsmål ved hva det er med nordmenn og hytter? 😕
My skrev:Det er noe annet enn å si at man ikke forstår hva som er greia med hytte.
Logg inn for å svare i denne tråden.