Mamma serverer stekt kylling i en eller annen hjemmelaget saus med brokkoli og ovnsbakte poteter.
Acino
6,1k innlegg
Couscoussalat med avokado og ruccola pluss nybakte små, grove, snurrer med hvitløk og ost.
Tjorven
61k innlegg
Ungene har ferie, så knerten har sagt at han skal lage lasagne til middag i dag. 😀
Millen
27k innlegg
Rester fra lørdag. Jeg er alene hjemme hele høstferien så mannen har laget masse middager til meg i helgen som jeg kam ha utover uka.
(skulle egentlig på jobbtur, men måtte bli hjemme pga rygg.).
My
33k innlegg
Fårikålrester til meg, mannen og storesøster, tomatsuppe til guttungen som synes det holder med fårikål en dag.
Strå
13k innlegg
Jeg spiste resten av gårsdagens middag til lønsj. Til middag i dag blir det dermed en brødskive med litt is til dessert.
gnuri
20k innlegg
I dag brukte jeg lammelår-rester på hvit pizza. Hadde faktisk også potetrestene på. Det ble forbausende godt!
venla
9,4k innlegg
Kyllinglår, gulrot, brokkoli, potet og saus
Nada
2,2k innlegg
Fiskeboller i hvit saus, gulrøtter, aspargesbønner og poteter.
Madicken
11k innlegg
Köfter med tabbouleh (eller kjøttkaker med salat ). Fra HelloFresh-matkasse.
Syrinx
12k innlegg
Fiskegrateng med torsk.
MI
millact
63k innlegg
Fårikålrester fra søndag.
Acino
6,1k innlegg
Nakkekoteletter i ovnen med gulerøtter, løk, surkål, rosenkål, saus og poteter.
My
33k innlegg
Tror det må bli noe med torsk her i dag.
Millen
27k innlegg
Kjøttkaker,poteter og kålstuing fra søndag.
Tjorven
61k innlegg
Jeg virkelig elsker å ha store unger; særlig når de har ferie. I går vartet knerten opp med lasagne hvor alt laget fra grunnen og var knallgod. I dag meldte snuppa seg til å lage middag - tortellini.
venla
9,4k innlegg
Kjøttkaker
Nada
2,2k innlegg
Hadde noen poteter etter gårsdagens middag, de stekte jeg sammen med noen løk- og tomatrester + spinat og kapers og litt kremfløte, basilikum oppi til slutt. Sammen med pølser var det meget godt.
Lhi-My
6,5k innlegg
Dag 2 med Grünkohl, nordtysk nasjonalrett. Grønnkål trekkes i buljong eller kraft til det er godt kokt, kraftige tyske pølser («kohlwurst) og røkt skinke varmes sammen med grønnkålen. Serveres med stekte potetskiver. Jeg spiser syltede rødbeter og sennep til, men mulig rødbetene ikke er originalt tilbehør. Særdeles godt. Tyske pølser av denne typen er nok ikke så lett å få tak i her, vi kjøper i Tyskland, men andre pølser med kraftig smak fungerer også.
Fintdethei!
12k innlegg
Restemiddag her også, noe kyllinggreier og en pastaform.