Jeg lurer på om jeg skal nekte å svare på spørsmålene fordi "jeg har mine grunner, men nekter å si hvorfor og det at dere mener noe om hvorfor jeg ikke svarer forandrer ikke det faktum at jeg ikke svarer 
"
...greit, jeg gjør et forsøk.
Rine. Nå har jeg lest resten. Trenger jeg i det hele tatt noen grunn til å sende med ungen en boks med litt nøtter (usaltede cashew, mandler og valnøtter), tranebær og tre-fire små biter 86% sjokolade?

Denne boksen skal ligge i sekken hele uka og kommer i tillegg til vanlig skolemat. Jeg aner ikke om skolen har noen regel mot sjokolade, jeg har ikke hørt om det. Så hva er egentlig problemet, mener du?
Hvis skolen, som den eneste i landet, ikke har noen regler mot å ha med sjokolade som skolemat, har jeg ingen problemer med at du sender det med. (Selv om jeg da heller ikke forstår hvorfor du må avklare det med lærer?

)
Ja, vi har våre grunner, men hele poenget mitt er jo at grunn er irrelevant, for hvorfor skulle jeg ikke sende med henne det? Fordi det er godteri?

Hva er godteri? Hvem definerer godteri? Du?
Skolen pleier å definere sjokolade som godteri, og skjærer for enkelhets skyld all sjokolade under en kam. Mest sannsynlig fordi de har andre ting å holde på med enn å undersøke kakao- og sukkerinnholdet i sjokolade. Det ville jeg trodd at du av alle hadde forståelse for.
Trenger jeg noen grunn? Har det slått deg at hvis jeg sier grunnen her i tråden, så vil folk mene noe om grunnen og hvor god den er, samme hva grunnen er? Forstår du at hva andre mener om min grunn ikke forandrer det faktum at hun får den boksen?
I en tråd om sære matpakker (og foreldre) virker det rart å ikke ville oppgi grunnen til at man sender med sjokolade i matboksen. Jeg skjønner selvsagt også at det faktum at noen vil mene noe om grunnen (vi er på et diskusjonsforum, ja?) ikke kan forhindre deg i å sende med sjokolade, men jeg står fortsatt fast på at grunnen neppe er særlig god når du nekter å oppgi den.
Vennligst svar på alle spørsmålene.
Utført.