Floksa
20k innlegg
Vi har vært på ferietur i et grønt romskip! 
Floksa skrev:Vi har vært på ferietur i et grønt romskip!
Bloppy skrev:Kuuult! Hvor får man bestilt sånne ferieturer??
Bloppy skrev:Kuuult! Hvor får man bestilt sånne ferieturer??
tormu skrev:Hos oss er det de med de dyreste bilene, og viktigste jobbene som alltid henter for seint, og samtidig ikke har tid til å delta på foreldrekaffe, der barnehagen har innsamling til turer. Ergo de som tjener mest, bidrar minst til ungene i form av penger. De kommer nesten aldri på foreldremøter heller, og snakker i mobilen hele tiden i hentesituasjonen slik at man aldri får snakket noe særlig med dem heller..
bina skrev:Det blir så mye synsing om hva andre gjør, hvilke motiver de har, hva slags biler de har, hva de spiser til middag - hvorfor?
Ja, det finnes travle mennesker. Det finnes barn som vokser opp i travle familier. Det finnes mennesker som har mobilen på øret nesten hele dagen.
Og hva så?
Noen har jobber som krever mer enn 8-16. Noen har jobber som krever nattevakter. Noen må ta med seg jobben hjem. Noen må være tilgjengelige på telefonen. Noen må ha bakvakter. Noen driver egne firma. Noen har høysesong når andre har lavsesong.
Er det sånn at det kun er de som jobber 9-15 som kan være gode foreldre?
Og kan man virkelig måle foreldre-kvalitet ut i fra hvorvidt de småprater med de ansatte i barnehagen eller ikke?
Lenge siden jeg har sett så mye tullprat på ett sted.
Elin skrev:Foreldre-kaffe er et tilbakevendende problem. For meg i min jobb er det klin umulig å komme på foreldrekaffe dersom jeg ikke har fri fra jobb den dagen. Det er ikke alle arbeidsgivere som aksepterer at man bare spaserer avgårde i arbeidstiden for å være med på alskens aktiviteter i barnehagen innenfor de barnehageansattes arbeidstid.
Frøy skrev:Foredrekaffe,basarer og andre ting som "krever" at en foreldre tar fri i fra barnehagen skulle aldri ha forekommet i barnehagene nei. Er ikke alle som bare kan gå fra jobb ett par timer for at barnehagen synes at det er ett lurt påfunn og dermed blir det alltid noen barn som ikke har foreldrene sine der.
Barn må ha feire fra barnehagen det er greit, men at feriereglene kunne vært like i alle barnehagene hadde vært flott.
Katta skrev:Sånne foreldrekaffeopplegg kan være ganske fint hvis det legges ganske nær stengetid og at opplegget er litt fleksibelt. Det verste er opplegg som starter kl 14 og hvor det vesentlige foregår mellom 14 og 1415 i form av en eller annen opptreden man absolutt bør få med seg. Når det i stedet er utstilling av ting barna har laget, evt med mulighet til å kjøpe, litt kaffe og uformell servering helt på slutten av dagen så det ikke blir rart at noen kommer og noen går, synes jeg det er fine arrangement. Jo nærmere åpnings- og stengetid man legger foreldrearrangementene, jo mindre trøbbel skaper de og jo færre skuffede barn blir det.
polarjenta skrev:De gangene vi har foreldrekaffe har vi det fra 15-16 og evt underholdning så sent som mulig. Det betyr at dersom noen kommer 15.55 så rekker de fint å sette seg ned med en kaffekopp fordi barnehagen uansett ikke stenger før 16.30.
Logg inn for å svare i denne tråden.