løve70
21k innlegg
Veldig godt poeng Polyanna
Slike saker bidrar bare til å undergrave hele #MeToo kampanjen 🙁
Startet av Ruslebiffen 943 svar 149k visninger
Til nyesteGrunnen til at dette kom frem er at TSG selv ville det - jeg antar at det er postingen på resett som utløste det. Jeg er mer skremt over at kanaler som resett, nettavisen, HRS leses av så mange at man ser seg nødt til å justere historer derifra, enn det mainstream media har skrevet om saken. Jeg synes saken er rimelig fremstilt i alle "komersielle media".Polyanna skrev:Men vil vi dit at vi på alle politikerne våre skal grave opp hver eneste historie med ikke-ok-oppførsel fra hele deres liv? Hver eneste skammelige fylletabbe, hver utroskap, hver krangel der de har vært kjipe?
Leste litt fort. Beklager.vixen skrev:Beklager, men mente ikke å sidestille de to altså. Tenkte bare i partisammenheng og hva som kanskje bør få konsekvenser eller ikke.
Polyanna skrev:Det er private anliggender! Det har ingenting med seksuell trakassering å gjøre og jeg blir FORBANNET over at vi blander det inn i en veldig viktig kampanje om et veldig viktig tema!
Candy Darling skrev:Altså, det er mulig jeg er spesielt vanskelig å vippe av pinnen, men det skal liiiiiitt mer kjendisfaktor til for meg å bli så starstruck at det tilsvarer maktubalanse enn en leder av et lite politisk parti jeg ikke en gang er medlem av.
Nå er jeg riktig nok ikke 17 lenger, men det er vanskelig for meg å se for meg at Syse kunne fått meg i høyet bare i kraft av sin posisjon, som ung AUF-er også.
Candy Darling skrev:Nå er jeg riktig nok ikke 17 lenger, men det er vanskelig for meg å se for meg at Syse kunne fått meg i høyet bare i kraft av sin posisjon, som ung AUF-er også.
Polyanna skrev:Husk også at Trine Skei Grande er utsatt for en helt uvanlig type hatkampanje og har vært i årevis. (Ja, jeg vet at alle kvinner som uttaler seg offentlig opplever hets, men dette er i en egen klasse).
Det finnes egne "fake news" steder som lager falske nyhetssaker (falsk overskrift og ingress, med ekte logo limt inn) om henne, og det oppfordres aktivt til å sende henne meldinger og ringe. Det er systematisk, det er ondsinnet og det er relativt proft gjort.
Å grave og grave til man finner en gammel, ekkel fyllesexhistorie føyer seg pent inn i rekka.
Jeg blir faktisk lynforbanna over at man kaster seg på det.
Java skrev:Han var altså ikke medlem av V og det var frivillig. Men han var 17 år!!! Og hun 38! Jeg synes det viser ordentlig dårlig dømmekraft. 17-åringer er gamle nok til å ha sex, men 38-åringer bør la dem være.
Maverick skrev:Jeg synes det vitner om dårlig dømmekraft fra Skei Grande, og det er selvfølgelig lov å ha innimellom, og jeg tviler ikke et sekund på at hun hadde blitt stemplet som gammel gris rimelig umiddelbart om hun hadde vært en mann. Det gjør ingenting om det også uttales tydelig at det heller ikke er kult med halvgamle kvinnfolk som plukker på unggutter.
(Jada, jeg vet at det ikke på langt nær er så mange tilfeller og alvorlighetsgrad og tradisjonell maktbalanse og historien viser og så videre. Bare les dette som at jeg tar alle de normale forbehold og at det ikke er et innlegg som prøver å undergrave #metoo , ok?)
Det er vel ingen som sier det skal skje noe. Det som jeg oppfatter i denne tråden er at man opplever denne situasjonen anderledes pga kjønn. Det er jo derfor de fleste spør hvordan man hadde reagert hvis det var en mann.Tallulah skrev:Simone; det er jo ingen som sier at det er grei skuring. Men hva syns du skal skje da?
Men dette er jo en historie som har versert i årevis, så det å si at dette er å "grave og grave" stemmer jo ikke. Og "kaster seg på det"? Jeg vil jo heller si at grunnen til dette trykkes er at resett ønsker å vokse, det er en "god nyhet" sett fra resett sin siden.Polyanna skrev:Å grave og grave til man finner en gammel, ekkel fyllesexhistorie føyer seg pent inn i rekka.
Jeg blir faktisk lynforbanna over at man kaster seg på det.
Jeg også tror at Per Sandberg hadde fått en helt annen behandlig både i media og her på FP - og det er vel det som er poenget mitt. (Er i og for seg enig i at det ikke har noe i denne tråden å gjøre, men det går jo mer på det typiske FP at tråder sklir ut.)Filifjonka skrev:Helt enig. Se for dere nøyaktig samme setting med en godt voksen mannlig politiker (Per Sandberg, for å ta en trønder) og en 17 år gammel jente. Ville ikke sluppet like lett unna med å skylde på tenåringen tror jeg.
Logg inn for å svare i denne tråden.