polarjenta
27k innlegg
Her har kirka gitt foreldrene et valg. Enten kan de ha den i mai som planlagt, eller den kan utsettes til høsten.
Addison skrev:Første samling digitalt var på mandag, blir ikke fysisk oppmøte før i beste fall en uke etter påske. Men slik det er nå kan det ikke arrangeres verken seremoni eller fest, time will show..
Daisy skrev:Human etisk har tenkt å gjennomføre seremonien åkkesom i april. Med eller uten gjester. Vi får ikke noe valg.
millact skrev:Veldig rart!
Her i byen har de utsatt til september. Skulle vært i mai.
C3PO skrev:Der kom også endelig flytting for datteren til første helg i september. Det var bra.
Det ble ellers litt oppstandelse i går. Vi fikk tilbake resultat på den obligatoriske kunnskapstesten. Det gikk strålende fint. Datteren hadde imidlertid klart å huke av for "nei" på spørsmålet "Vil du bli fermet?" Så da kom det melding fra katekeseansvarlig, med kopi til presten, for å informere oss om det, samtidig som hun skrev at hun syntes at det var litt rart. Hvorfor skulle man gidde å gjøre så god innsats på testen om man ikke hadde lyst til å bli konfirmert?😕
Selvfølgelig viste det seg at datteren hadde trykket feil. Hun var ikke helt trygg på ordet "ferme".
Olifant skrev:Vi skal ha seremonien i Oslo konserthus 29. mai og foreløbig holder de på denne.
Jeg blir litt stressa av tanken på om vår blir utsatt så sent at vi ikke har sjans på å finne lokalet, men den tid den sorg.
Charlie skrev:Aldri hørt det omtalt som «fermet». Det trygge alternativet når man ikke vet, er helt klart å si nei.
Logg inn for å svare i denne tråden.