-
Jålebeinet Slettet av forfatteren #541 - Jålebeinet6,8k innleggPulsvanter
- gullet22k innleggDe var vakre, Jålebeinet!
Mønster fra hvor?v - Jålebeinet6,8k innlegggullet skrev:De var vakre, Jålebeinet!
Mønster fra hvor?v
Takk
Mønsteret fant jeg i Eplas jul 2. - gullet22k innleggJeg må kjøpe Eplas Jul skjønner jeg. Der er det mye lekkert har jeg skjønt.
- Frøydis8,8k innleggEi strikkeveske sydd på bestilling.
- amylin20k innleggBayside Pullover i Bugga.
- GinaK17k innlegg😮
Jeg er helt på nybegynnerstadiet da og har klart å strikke et sjal og hekle kant rundt. Er veldig fornøyd selv og litt stolt av meg selv, særlig av at jeg fikk til heklekanten.
- kokosbolle39k innleggSå fint, GinaK!
Her er ribbestrikkluen helt ferdig, og perfekt i størrelse til min egen 6-åring, så da regner jeg med at den passer fint til 6-åringen som skal få den og. Til og med jeg fikk den på, så den er bra tøyelig!
- GydaG7,6k innleggSå lekker, kokosbolle!
Hvor har du fått tak i den dusken?
Og hva slags garn og oppskrift har du brukt?
Det finnes sikkert en haug oppskrifter på sånt, men den der var finere enn noen jeg har sett hittil. - kokosbolle39k innleggTusen takk, Gyda G! Jeg ble veldig fornøyd selv. Den er strikket etter denne oppskriften. http://www.strikkeriet.no/wp-content/2011/02/Lue-strikket-i-Exstra-Merino-Sport-med-pelsdusk.pdf strikket i 6-8 år med dobbelt garn babyull fra Dale. Pinne 4, siden jeg ikke er noen reser i vrangstrikk. Størrelsen ble veldig bra, jeg ville nok strikket litt lenger på det første stykket om jeg laget til en voksen, for å få oppbrettkanten like høy som den er til seksåringen på bildet over her, men det er jo smak og behag.
Dusken bestilte jeg på nett og fikk den i postkassa to dager etterpå, men de er utsolgt for akkurat den nå (11 cm kanin naturfarget), men det er flere andre der. http://www.buri.no/index.php?route=product/category&path=53_103 Ellers har de fleste strikkebutikker alpakkadusker ferdig med trykknapper i (jeg måtte sy i på min dusk). - IOA6,7k innleggGydaG, jeg har kjøpt pelsdusk med trykknapp på Grorudsenteret, hos Kreatrine. Veldig greit å feste, og mulig å bruke på flere luer pga trykknappen.
- GydaG7,6k innleggTakk for link, kokos.
Nå fikk jeg jammen lyst på sånn lue selv også, men jeg får vel jakte på garn som ikke stikker eller klør og strikke til jentungen først.
IOA skrev:GydaG, jeg har kjøpt pelsdusk med trykknapp på Grorudsenteret, hos Kreatrine. Veldig greit å feste, og mulig å bruke på flere luer pga trykknappen.
Oh- jeg som skal innom der i dag da gitt. Takk for tips, og så smart med trykknapp! - kokosbolle39k innleggGydaG skrev:Takk for link, kokos.
Nå fikk jeg jammen lyst på sånn lue selv også, men jeg får vel jakte på garn som ikke stikker eller klør og strikke til jentungen først.
Oh- jeg som skal innom der i dag da gitt. Takk for tips, og så smart med trykknapp!
Bare hyggelig. Med babyull blir den kjempemyk og ikke stikkete. Jeg sydde fast egen trykknapp (kjøpte Prym sine, de sitter dønn godt). - GydaG7,6k innleggErre mulig da. Jeg gikk rett forbi Kreatrine og kom ikke på dusken før jeg sjekket fp nå jeg.
Jaujau.
Satt og funderte litt på om jeg skulle prøvd å strikke den i merino extra fine, det har ingen klaget på stikkingen, og så tror jeg at jeg har et par nøster liggende. - Mjau10k innleggJeg har bakt i dag. 😀
Ei venninne skal feire datterens bursdag, og jeg har bakt en marihønekake. De hadde ikke svart fondant, så da ble det grønt i stedet. Ble kul alikevel da.
Tok jammen meg omtrent hele dagen dette.
- GydaG7,6k innleggÅåå. Det var en fantastisk kake!
Og så marihøne mi som ble ett år i går, hun burde få sånn!
Lekker, virkelig. - Salt13k innleggSå utrolig søt den ble, Mjau!
- LilleLeo23k innleggFor en skjønn kake!
- Appelsin19k innleggJeg har stikket luer til ei tante og en onkel. Oppskrifter Huvanlua (Elpas jul) og fra Marte Helgetun:
Logg inn for å svare i denne tråden.