glitterchick skrev:Jeg får mest lyst til å bruke rødblyant jeg.
Eller:
...jeg får...
mest lyst til...
... å ...
bruke rødblyant...
Da knuser du nok "hjeretet" hennes.
Jeg fikk lyst å prøve de appelsinmuffinsene,
glitterchick skrev:Jeg får mest lyst til å bruke rødblyant jeg.
Eller:
...jeg får...
mest lyst til...
... å ...
bruke rødblyant...
glitterchick skrev:Jeg følger forresten en annen slags husmorblogg, nemlig www.thepioneerwoman.com. Også en hjemmeværende dame, som attpåtil driver med homeschooling. Men den er veldig anderledes. Den sprudler, og selv om hun på sitt vis er opptatt av fasade, så skravler hun i vei om nettopp de sidene som ikke er like idylliske, de som gjør oss menneskelige.
Chanett skrev:Det er bare en ting jeg får lyst til når jeg ser i bloggen hennes. Jeg får så lyst til å bli flink til å kle meg selv som en voksen dame og ikke som en avdanka tenåring som freaker innimellom. Men når har jeg mulighet til å bruke slike ordentlige dameklær? Så og si aldri. Jeg trenger en kontorjobb, kjenner jeg. 😀
glitterchick skrev:Jeg leser mange blogger, og det som er felles for de som jeg syns er virkelig gode, er bra språk, åpenhjertlighet som ikke går over i utlevering, godt humør og lite følelse av regissering, selv om sistnevnte helt klart er tilstede i mange av dem. Jeg trenger ikke være spesielt enig med alle, ei heller lever alle liv jeg ønsker å leve, så det er ikke meningen å henge ut noen.
Acsa skrev:Det er dine inntrykk. Når det gjelder kvinner som har valgt å være 100% hjemme, så er jeg et stykke på vei enig med deg i at det er gjennomtenkte valg at en av dem skal være hjemme. Og at det sikkert ikke er et lett valg å ta. Men hvorfor er det nesten alltid sånn at det "tilfeldigvis" passet best at det var kvinnen? Og så har jeg møtt titalls kvinner som jobber redusert, både her inne og IRL, som grunngir at det er nettopp de som gjør det og ikke mannen, med 1) Lønn (han tjener mest) og 2) Holdninger på mannens arbeidsplass. Og da synes jeg at en smule systemkritikk er på sin plass - de færreste tar sine valg i en boble.
Selv har jeg beskrevet mitt standpunkt bl.a. slik:Jeg har aldri sett noe glasstak. Ikke kjenner jeg noen andre som har stanget i det heller. Men det hender dog rett som det er at jeg planter trynet mitt godt inn i en glasskjøkkendør. For jeg kan nemlig gjøre alt, jeg. Jeg kan jobbe på oljeplattform og jeg kan skru bil, og jeg kan tilogmed *gisp* gå på universitetet om jeg vil. Men det jeg IKKE kan, er å si høyt at jeg mer enn gjerne er hjemmemamma utover både foreldrepermisjon og småbarnstid.
Verden ligger for mine føtter. Bare den ikke ligger på kjøkkenet. Da har jeg nemlig et problem.
Når man klarer å diskutere systemet uten å true nettopp denne valgfriheten og respekten for at andre kan være kompetente mennesker i stand til å ta et valg, selv om de attpåtil (ironi) er kvinner. Da er jeg med.Om man virkelig mener at kvinner skal være voksne og bestemme over egne liv, så må man også godta at de velger noe annet enn det man selv vil de skal. Man trenger ikke å synes at valgene er de beste, men hersketeknikker, latterliggjøring og personkarakteristikker blir for dumt. Da er man ikke for kvinners rett til selv å velge. Da vil man bare være enda en som bestemmer over andre kvinner. Og jeg liker altså ikke å bli fortalt hva jeg skal gjøre og hva jeg skal velge, verken med forbud eller hersketeknikker. Ja, jeg ser at det grenser til særhet, men min valgfrihet er altså umåtelig viktig for meg og jeg har liten tiltro til folk som sier de støtter den samtidig som de prøver å styre den.
Jeg er helt enig med deg.kie skrev:Det er det som er så vanskelig, synes jeg. Ser man helhetlig på det, så er det åpenbart at det er noe galt med "systemet". Samtidig kan det på individnivå være et helt riktig valg og da kan det fort bli feil å dra "systemfeilene" ned på akkurat det individet. For i den store grupper kvinner som har valgt å være hjemme så er det jo også noen som valgte rett uavhengig av "systemet".
alfaCharlie skrev:Jeg tenker vel at i det øyeblikket man som mor ikke kan blogge om fireåringer som ikke vil legge seg eller seksåringer som har gjort vannflomeksperiment på kjøkkengulvet - vel, da er det ikke så mye mamma igjen i mammabloggingen.
Det er fasade. Image. Kaldt.
Men helt sikkert strålende for de som liker det.
kie skrev:Det blir liksom ikke det samme å skrive om avslutningshelvetet og hyperaktive foreldre som bare MÅ planlegge enda flere avslutningsgreier på toppen av det hele, når noen har identifisert seg som "mammaen til Truls i klassen til datteren din". Eller "dumme ting hørt på helsestasjonen" når en annen viser seg å være sekretæren på helsestasjonen. Har jeg hørt. *kremt*
Madam Mim skrev:Jeg er helt enig med aC, hvis du ikke kan skrive om at du bærer trassetrollet ut av butikken mens handlevognen står igjen, om ettåringen som aldri vil sove, at det er vanskelig med bleieslutt, at vokabularet til ungen kun består av NEEEEI! eller at det noen dager kjennes som om man bare vasker tøy og vasker tøy og vasker tøy, samtidig som seksåringen mener hun ikke har NOE å ha på seg, eller at noen bestemmer seg for å overraske med kake og kaffe om morgenen og resultatet er et kjøkken som ser ut som Hiroshima og det er kaffebønner overalt og mange av dem er spist av minsten, da er det mammablogging. Det er jo ingen mennesker innenfor normalpatologien som kjenner seg igjen i krampeharmonien.
Madam Mim skrev:"vi har det så deilig hele tiden, jeg får orgasme hver kveld og ungene sover hele natten og aller bare så utrolig jævlig innihelvete lykkelige, mer muffins?"
glitterchick skrev:Jeg får mest lyst til å bruke rødblyant jeg.
Eller:
...jeg får...
mest lyst til...
... å ...
bruke rødblyant...
Men jeg fikk en veldig god oppskrift på scampisalat, den skal prøves ut!
glitterchick skrev:Her er forresten bloggen hennes: http://dentinista.blogspot.com/
Det er greit å legge inn adressen ja? Det er jo en offentlig side hvor hun fremstår lett identifiserbar.
Logg inn for å svare i denne tråden.