Har ikke vært her inne siden natt til i går jeg.
Rett etter siste innlegg her i går natt slukket vi for å gå opp og legge oss, men det hadde tatt seg opp såpass kraftig at vi faktisk ikke turte å sove. Var inne på rommet til snuppa og lukket vinduer, og hun sov som en stein, og valgte da å bare la henne ligge der alene.
Vi har rom i 2.etasje, og ligger nok ganske utsatt til i bakken her, for det er relativt åpent rundt.
Så gikk strømmen. Hadde heldigvis hodelykt og stearinlys da, så det gikk jo fint. Kikket litt ut vinduer og fulgte med selv om vi hadde tatt inn alt som var løst, bortsett fra et lite bord som mannen glemte nede ved et lite hus på tomta.
Mannen lyste opp veien for en fyr som var ute og GIKK!! Hodelykta vår ble god å ha for han ja.
Ringte om strømbrudd, og så var batteriene døde på telefonene våre.
Sovnet omsider litt utpå natta, og ble nesten sjøsyk av å ligge i sengen siden det ristet skikkelig i huset.
Våknet på morgenen til rolig vær, og sto opp etterhvert for å se ut. Og der hadde det jammen meg veltet en tretten meter høy edelgran her på romta vår.

Den veltet mellom bærtreærne og strømledningen som går innom tomta her. Flaks!
Et tre er veltet hos naboen også, men er usikke rpå om det veltet nå i natt eller i går natt, da det har vært ille her i natt også.
Strømmen kom ikke tilbake før i går ettermiddag, så vi "evakuerte" opp til mamma og pappa i går.
Syns dette har vært utrolig hustrig og ekkelt, og tenker på alle de som har fått store skader på hus og båter.
I dag har det som hos spoon vært både torden, hagl, regn og snø, og utrolig sterk vind, men ikke så trærne fyker.
Og det lille bordet? Joda, det står på samme sted.
