Einhyrningur
12k innlegg
Bilkø utenfor husveggen! Til vanlig merker jeg ikke noe til det, men nå i julerushet er det til å bli smårar av.
Candy Darling skrev:Hah, mens jeg irriterer meg grønn på folk som nekter å stoppe når jeg sykler sakte frem mot fotgjengerfelt når jeg møter blikket deres, men som selvsagt må stoppe likevel når jeg må sette foten i bakken. Må innrømme at jeg ikke nødvendigvis er på det raskeste over den overgangen etterpå. Hvorfor i all verden kan man ikke være litt mer raus i trafikken? Så lenge ikke folk er drittsekker som ikke tar hensyn, så klart, det finnes det både blant syklister og bilførere.
Husk at alternativet er at jeg står i bilkø sammen med deg.
Nabojenta skrev:Syklister har ikke lov til å sykle over. De SKAL gå av sykkelen og trille den over.
Mangla en kneggesmiley bak det utsagnet.Nabojenta skrev:Selvfølgelig ikke, Albertine. Hvor leser du det?
Feil. Syklister har lov til å sykle over. Men bilister har ikke vikeplikt for syklister som sykler over. Det er en vesensforskjell.Nabojenta skrev:Syklister har ikke lov til å sykle over. De SKAL gå av sykkelen og trille den over.
Lille*My skrev:"Kanskje vi skal se Polarekspressen sammen, jeg har ikke sett den enda?"
"Vi har akkurat sett den på skolen"
"Da kan vi kanskje se Reisen til julestjernen - den (relativt) nye, sammen?"
"Den har vi også sett på skolen".
"Men hva med "Hjemme alene" da, den kan vi vel se sammen?"
"Den har vi sett tusen ganger på skolen".
Vet at det er I-landsproblem altså, og det er kjekt at de koser seg i juletida. Men jeg vil også se julefilm sammen med ungene mine.Kunne ikke skolen spart noen godbiter til oss også? :sjalu:
HELDIGVIS ser de ikke Snøfall på skolen. De ser Pakten.
Lille*My skrev:Feil. Syklister har lov til å sykle over. Men bilister har ikke vikeplikt for syklister som sykler over. Det er en vesensforskjell.
Jeg har flere ganger opplevd bilister som tuter på meg fordi jeg sykler over gangfelt, når de ikke har stoppet for meg, men stod der allerede pga at trafikken stod stille. Til og med idioter som har rullet ned vinduet for å belære meg om dette. De har åpenbart ikke forstått trafikkreglene (verken om kryssing av gangfelt på sykkel eller bruk av horn). Jeg sykler over hvis det ikke kommer bil, eller hvis trafikken står av andre grunner. Men kommer en bil kjørende imot gangfeltet går jeg av sykkelen og står der til bilen har stoppet, og triller over.
Nabojenta skrev:Syklister har ikke lov til å sykle over. De SKAL gå av sykkelen og trille den over.
Albertine skrev:Så derfor står du på krava som bilfører?
Lille*My skrev:Så mye for de julefilmkveldene.
Vet at det er I-landsproblem altså, og det er kjekt at de koser seg i juletida. Men jeg vil også se julefilm sammen med ungene mine.Kunne ikke skolen spart noen godbiter til oss også? :sjalu: .
Nei, vi må holde oss til koselig, ikke for skummelt eller dramatisk. Hjemme alene er helt på grensa.Bobbelur skrev:A Nghtmare Before Christmas er flott julefilm å se. Både med og uten barn. Og så skulle jeg til å foreslå Bad Santa, men den er ikke akkurat for barn...
Logg inn for å svare i denne tråden.