Joika skrev:
Altså, jeg kunne gått naken eller i et tigerkostyme. Alt signaliserer noe. Klær gir signaler, et statement. Å si noe annet er veldig, veldig rart.
Å diskutere om utrining på julebord er ok, er en ting, det er ikke det jeg ønsker. Jeg lurer på hvor man mener grensene går. For det er helt klart grenser, men hva folk legger i det er nettopp det som jeg mener gjør denne diskusjonen interessant. Jeg mener det er helt ok å ha den og slettes ikke noe trist.
Ja det er nettopp det med grensene som er interessant.
Klær og blottlegging gir som du sier statement.
Noe som kan være upraktisk er at signaler som sendes kan tolkes veldig ulikt og de kan også fanges opp av feil folk.
Det fikk vi oppleve som fjortiser gitt. Vi var venninner på stranda som nok hadde ønske om å tiltrekke oss oppmerksomhet fra noen jevnaldrende gutter.
Vi ønsket at de skulle ta signalene vi forsøkte å sende med vår ganske minimale drakt. Det var ikke planen vår at menn vi syntes var vemmelige skulle bli oppmerksomme. Problemet var at vi ikke hadde skrevet med tydelige bokstaver hvem vi ville ha oppmerksomhet fra. Signalene vi sendte var ikke utstyrt med merkelapp. Vi var dog helt bevisste hva vi ønsket å signalisere.
Det tror jeg ikke er så uvanlig gitt.