Ilandsproblem. Jeg vet. Jeg er likevel sur over noe jeg mener er en unødvendig kostnad.
(Banken har tross alt gitt oss finansieringsbevis og godkjent planene. Hytta koster det den koster, og verdien er jo da kostnaden?)
Mex skrev:Jeg er litt sur over at banken krever forhåndstakst på hytta vi skal bygge, og megler (i samme selskap) vil ikke gi noen megler vurdering. Så nå må vi ut med 5000kr til takstmann.
Ilandsproblem. Jeg vet. Jeg er likevel sur over noe jeg mener er en unødvendig kostnad.
(Banken har tross alt gitt oss finansieringsbevis og godkjent planene. Hytta koster det den koster, og verdien er jo da kostnaden?)
Polyanna skrev:Ikke nødvendigvis, Mex. Verdien er det du kan selge den for, om du går konk eller blir skilt etter at den er bygget. Den kan være verdt både en del mer og en del mindre enn kostnaden.
(Typisk her er jo nybygde, litt luksuriøse og påkostede hus i utkantstrøk. Man vil ofte aldri noen gang få igjen det man har betalt for byggingen, om man skulle måtte selge det igjen)
Men uansett dønn irriterende at de ikke kan g en meglervurdering, særlig når det er samme selskap! Skikkelig dust!
Nextlife skrev:Å skulle kjøpe en liten presang hos gullsmed er jo faen meg som en parodi av gullsmedscenen i Love Actually.
At det GÅR AN å ha så JÆVLIG mange operasjoner for å få kjøpt,registrert og pakket inn et lite armbånd.
Registrering av navn og telefon
Vil du ha kvittering ?
Neitakk
Da sender jeg den på sms (forklaring om hvordan det funker).
Tror du jeg kommer fra en øde øy, jeg VET hvordan det funker.
Byttelapp tapes sirlig fast under fløyelsputen
Pakke inn?
JaTakk, men jeg har det litt travelt.
Bruker UENDELIG lang tid på å montere det FORBANNA armbåndet på fløyelsputen, lenken strekkes peeeeeeeeent ut og festet FORSIKTIG i klemmer.
Nå er det dags for å prøve ut hvilken av de 4 rullene pakkepapir som passer best til esken.
Pakke pent inn, og tar laaaaaaangt bånd på.
Så skal FAEN meg det der båndet brukes en dings på slik at det blir mange tynne remser. Og så skal sløyfe danderes og båndendene strekkes ut så de blir like lange.
Pose?
Ja takk (nå gråter jeg nesten)
Legges pent i silkepapir og løftes ned i den lille posen.
Jeg. Orker. Ikke. Sånn. Her.
![]()
![]()
Nextlife skrev::roper: Det heter F A S T E L A V N!
Ikke fastelavEn.
For helvete!
Nextlife skrev:JÆVLA Putin.
Logg inn for å svare i denne tråden.