5-9 1-4 Jeg drikker gjerne et glass til maten en hverdag.
Pepper Lemon
18k innlegg
Jeg svarte 1-4 enheter i uken. Mulig det var beskjedent, jeg husker ikke lenger. :har ikke drukket siden begynnelsen av november: I ikke-gravid tilstand har vi gjerne vin til middag også på ukedager, men det blir gjerne ikke mer enn ett glass. I helgene kanskje litt mer. Drikker meg sjelden beruset, men det skjer så klart. Aldri snydens da. Det orker jeg ikke, for jeg er av typen som spyr.
Pasta
8,3k innlegg
Jeg syns det var vanskelig å svare med poll, så jeg skriver her. Mitt drikkemønster varierer. I julen drakk jeg en akevitt og en munkholm til maten nesten hver dag, men ellers drikker jeg mye mindre. Hvis jeg drikker øl til mat blir det ofte munkholm. Noen ganger i helgene kan jeg ta meg en smirnoff ice eller et glass vin.
På fest er jeg kanskje 1 - 2 ganger pr. år. Dersom ungene eller jeg sover borte fra hjemmet drikker jeg meg skikkelig full, men hvis jeg skal være sammen med dem dagen etter drikker jeg 2 - 3 glass vin eller 1 - 2 drinker.
Toffskij
57k innlegg
Jeg tipper snittet ligger rundt fire glass i uka, det varierer mye fra uke til uke. Jeg drikker gjerne vin til maten en helt alminnelig hverdag, men drikker meg så å si aldri mer enn lett fnisete.
Canisa
22k innlegg
Var ingen alternativer som passet helt, men jeg svarte at jeg gjerne tar et glass til maten på en hverdag og at jeg drikker 5-9 enheter alkohol i uka.
Jeg tar meg gjerne et glass vin sammen med mannen på kvelden etter at ungene er lagt. Om det er onsdag eller lørdag spiller ingen rolle for meg. Spiser vi sen middag en lørdag tar jeg gjerne et glass vin eller en øl til maten selv om barna spiser sammen med oss. Alkoholforbruket mitt ligger nok nærmere 5 enn 9 enhete i uka. Når det er ferie går ofte alkoholforbruket litt opp. Jeg drikker meg ikke full lenger, og det er også sjelden jeg blir pussa.
Sprit drikker jeg "hvert fjerde jubelår", så barskapet er støvete.
DR
Dronningen
15k innlegg
Jeg drikker kun på fest, og da drikker jeg gjerne mye. Drikker ikke sammen med barna. Er enten eller på meg. Fest uten alkohol er skikkelig pyton. Jeg er så reservert og innadvendt at det må noe til. Drikker helst øl og vodka (eller rom)/battery, men liker veldig mye forskjellig. Mange gode likører, drinker, et.c.
Det er ikke noe problem for meg å ikke drikke over lengre perioder. Er glad i øl, og Munkholm har fått mange nye typer som jeg synes er skikkelig gode. Så får jeg bare noe som smaker øl og er godt, så går det greit til vanlig.
Drikker om jeg skal på fest eller noe...1-2 ganger pr. år...kanskje ikke det en gang.
Sitron
32k innlegg
Jeg drikker sjeldnere enn hver måned. Sist jeg drakk var august i forfjor.
Veronal
27k innlegg
Nå drikker jeg ingenting, men jeg stemte ut fra normal ikke-gravid tilstand: 1-4 enheter, som regel bare i helgene og blir aldri beruset. Drikker normalt ikke alkohol til maten (dvs. middag) med mindre jeg er på fin restaurant.
Benzo
16k innlegg
Jeg drikker sjeldnere enn hver mnd, men kan godt ta et glass vin midt i uka. Elsker i utgangspunktet rødvin, men synes det smaker best i en setting uten barn og da begrenser det seg selv.
Inagh
63k innlegg
Er jeg på fest, kan jeg drikke meg lett på druen. Jeg syns det er hyggelig å være lettere beruset, da blir jeg skravlete og blid. Jeg misliker sterkt å være full, så det forsøker jeg å unngå.
Jeg drikker sjeldnere enn en gang i måneden, men kan ta et glass vin til maten uavhengig om det er en mandag eller en lørdag, for å si det slik.
Dixie Diner
48k innlegg
Jeg krysset av for "avholds - fordi jeg ikke liker alkohol". Det er vel en sannhet med modifikasjoner, for jeg drikker en VELDIG sjelden gang og da går det i feks. hjemmelagde drinker eller rusbrus, som jeg godt kan få ned. Men jeg LIKER ikke noe alkohol og velger heller brus eller annet å drikke. Dessuten tåler jeg ikke alkohol etter vektoperasjonen, jeg blir dritafull av et halvt glass vin.
Karamell
40k innlegg
Jeg liker ikke alkohol noe særlig. Jeg drikker litt kanskje 1-2 ganger i året.
Sitron
32k innlegg
Jeg er skikkelig gira på en fest.
Angelique
15k innlegg
Jeg drikker sjeldnere enn hver mnd og Jeg drikker aldri slik at jeg blir beruset.
Svært ite med andre ord og kun øl aldri sprit
Sitron
32k innlegg
Uff da, jeg glemte å svare på mer enn hvor ofte jeg drakk.
Pingis
11k innlegg
Jeg drikker en slurk sjampanje hver nyttårsaften. Synes alt som inneholder alkohol smaker høgg, så jeg unngår det såfremt jeg kan (og det kan jeg jo faktisk alltid, har jeg innsett). I tillegg er jeg kontrollfreak, så jeg ville nok aldri drukket meg full uansett.
Bluen
46k innlegg
Elinblu skrev:
Har en følelse av å være blant de mer drikkfeldige her inne, selv om jeg i utgangspunktet ikke synes jeg drikker mye for tida.
...og dette viste seg å stemme - per nå er det 48 % som drikker sjeldnere enn én gang i måneden (iberegnet de 10 prosentene som er avholdsfolk). 😱