Festet Låst
Champagne til konfirmanten; hva med småsøsknene?
Startet av Nyx 1,6k svar 306k visninger
Til nyeste emneord foreldreportalen.se klassiker klassikernominert skyll-brett-stapp
-
polarjenta Slettet av forfatteren #1381 - Tangerine7,4k innleggJeg er gravid og har termin i februar, så jeg ble ferdig med julegavene i september. Halloween feiret vi i august!!
- Fluke21k innleggDrømmedama skrev:Haha - jeg ble SÅ irritert da jeg så den overskriften. Traff meg rett i i-år-skal-jeg-faen-meg-ikke-vente-til-siste-sekund-angsten min, kan du si...
Skjønner ikke hva du snakker om ... - frukt30k innleggHar ikke alle en PA som tar seg av den slags?
- nokon23k innleggEg gjekk ikkje på denne og kjem aldri til å gå på ein poll starta av Nyx igjen.
- nokon23k innlegg
- Palmen22k innleggMens jeg ble litt
fordi jeg for en gangs skyld _er_ i gang med julegavehandelen!
- Skilpadda60k innleggJeg la inn et ekstra alternativ i pollen, siden det åpenbart var uteglemt.
- Polyanna78k innleggJeg har akkurat rotet rundt inne hos ISAN, hvor en sjarmerende dame skrøt av hvordan hun hadde nektet å servere alternativ mat (enn ribbe) til den funksjonshemmede sønnens muslimske assistent, sånn at han hadde latt være å komme, og så sluttet i jobben, så jeg syns det mangler et alternativ:
- Både vegetarianere og muslimjævler er velkomne, men da får de for i helvete spise RIBBE! - My33k innleggJa, i Norge spiser vi ribbe og drikker alkohol. Vegetarianisme og avholdenhet er unorsk. #kulturarv
- Maverick88k innleggSå sant som det er sagt!
- My33k innleggVi hadde forresten en muslimsk familie hjemme hos oss på julaften en gang på åttitallet, da jeg var tenåring, og de insisterte selv på at de ville spise "vår festmat", det vil si svineribbe, selv om de ble tilbudt noe annet. Det skal sies at de var relativt sekulære da, men de var allikevel litt småfnisete da de gaflet i seg svinekjøttet og skylte det ned med juleøl. De gjorde det vel nærmest for å peke nese til Khomeinis Iran, som de nettopp hadde rømt fra. Og vi lærte det persiske ordet for "skål".
- -ea-43k innleggKom de fra Iran, så var de kanskje ikke muslimer?
- Polyanna78k innlegg? De fleste iranere er da muslimer?
- Skilpadda60k innlegg-ea- skrev:Kom de fra Iran, så var de kanskje ikke muslimer?
Det finnes såklart ikkemuslimer i Iran, men det er vel et større muslimsk flertall der enn i de fleste land jeg kommer på. - Matilda21k innleggDette er da en veldig anvendelig tråd, tenk så mye forskjellig vi får anledning til å snakke om! Og så er det så spennende å se hva man har stemt!
Jeg har visst åpenbart stemt «Ja, hvis de sto for all matlagningen». Det passer jo greit med sånn vi pleier å lage jul, alle som skal være med bidrar med noe til bordet. Jeg spiser ikke ribbe, så svigermor hadde med egen noen år. Nå har hun kapitulert og spiser pinnekjøtt.Pappaen min koker poteter og rotmos, vi koker pinnekjøtt. Vil man ha noe annet, så får man ta med sjæl.
- My33k innlegg-ea- skrev:Kom de fra Iran, så var de kanskje ikke muslimer?
Jo, de var muslimer, som de aller fleste Iranere. Men de var relativt sekulære, og ikke så nøye med å praktisere alle regler. Før revolusjonen jobbet mannen som offiser under Sjahen, mens kona jobbet som flyvertinne, og på den tiden var de jo som kjent litt løsere i snippen der nede og hadde en ganske vestlig livsstil. Men de var likevel (sjia-) muslimer. - nokon23k innleggLille*My skrev:Ja, i Norge spiser vi ribbe og drikker alkohol. Vegetarianisme og avholdenhet er unorsk. #kulturarv
Akkurat like unorsk som haikostyme er u-østerriksk.
- Pøblis29k innleggJeg har svart: Ja, så klart! Enten jeg kjente dem eller ikke.
Raus, som alltid. - My33k innlegg
Merker meg at loven har unntak for Julenissen.nokon skrev:Akkurat like unorsk som haikostyme er u-østerriksk.
Skal se de får en drøss med muslimske kvinner som traver rundt i Wiens gater i julenissedrakt.
Logg inn for å svare i denne tråden.